Знайомство майбутніх абітурієнтів зі світом журналістики: як минув День відкритих дверей

…Урочисто відкрилися двері ОНУ імені І. І. Мечникова, надаючи можливість всім охочим дізнатися більше про особливості навчання та факультети. До заходу, що відбувся 20 квітня 2024 року, на території гуманітарного корпусу, доєдналося керівництво факультету, викладачі та студенти-журналісти. 

Середина теплої весни кожному приносить свої задоволення. Хтось частіше виходить на прогулянки, а хтось спіймав натхнення у квітучому бузку і зараз занурився у написання нової збірки віршів. А випускникам старшої школи середина сезону приносить довгоочікувані зміни у майбутньому. Адже незабаром їх чекають випускні екзамени, НМТ та вступ до вищих навчальних закладів. 

Стрілка годинника наближається до «12», отож школярі та їхні батьки вже починають заповнювати коридори, прямуючи до локацій факультетів. А ми, як представниці пресслужби, крокуємо поряд, непомітно спостерігаючи за їхнім вибором. Заходимо у приміщення на другому поверсі, поряд з актовою залою і нашу увагу привертають банер із написом «Факультет журналістики, реклами та видавничої справи» і столи з цікавим наповненням. Книги та посібники, буклети, камери і, звісно ж, солодощі… 

Поруч вже зібралися студенти старших курсів і майбутні абітурієнти. Хтось розглядає відеотехніку, із якою працює Сергій Азєев — керівник лабораторії крос-медійних технологій. Хтось грає у жваві конкурси від студентів-журналістів, радіючи маленьким перемогам. А хтось разом із батьками спілкується з керівництвом факультету, а саме із деканом, професоркою Оленою Івановою та її заступницею з навчальної та виховної роботи Аліною Червінчук. Напевно, хочуть більше дізнатися про навчання, але ми не підслуховуємо…

Через півтори години майбутніх абітурієнтів запрошують пройти до актової зали. Спочатку ректор Вячеслав Труба представляє деканів всіх одинадцяти факультетів, а після оголошує вступну промову: «Я щиро вітаю вас в стінах нашого університету…». Він дійсно радий великій кількості школярів, що прийшли на День відкритих дверей.

По завершенню виступу спікер надає слово першій проректорці Майї Ніколаєвій. Вона, в свою чергу, більше заглиблюється у деталі та умови вступу, що є надважливими для школярів та їхніх батьків, тому всі уважно слухають. Після закінчення промови керівництва, на сцену виходить учениця старших курсів із танцювальним номером, що дійсно викликає бурхливі емоції у присутніх. Майя Ніколаєва, перша проректорка, оголошує, що майбутні абітурієнти можуть поспілкуватися з деканами кожного факультету в окремих аудиторіях. Тому ті, хто визначився з вибором, розходяться по різних приміщеннях, а ми крокуємо поруч із ними.

Піднявшись в аудиторію, майбутні абітурієнти та ініціативні студенти від першого до четвертого курсів займають зручні місця та перемикають свою увагу на вступне слово декана нашого факультету, професорку Олену Іванову: «Всіх вітаю, любі друзі. Я вас так називаю, бо вважаю, раз ви прийшли до нас в гості, значить ви наші друзі. Сподіваюсь, що через короткий термін ви можете стати нашими колегами…». Вона починає з того, що надає інформацію про особливості організації навчального процесу, а також перспективи працевлаштування випускників. Далі зосереджується на розповіді про існування трьох кафедр та діючих лабораторій факультету, а також наголошує на практичному підході до навчання. Школярі на власні очі бачать, як студенти, які ще минулого року знаходилися на їхньому місці, безупинно знімають та записують виступ, що тільки підтверджує останні слова декана. 

До того ж, під час зустрічі, висвітлюються деталі навчання на двох освітніх програмах: «Журналістика» та «Реклама і зв’язки з громадськістю». Олена Іванова зазначає, що факультет готує фахівців у різних галузях масової комунікації, включно з журналістикою у друкованих, електронних та соціальних медіа, а також фахівців для пресслужб, іміджмейкерів, PR-менеджерів та для інших професійних сфер масової комунікації. Освітній процес передбачає водночас і роботу у таких лабораторіях: періодичної преси, крос-медійних технологій та пресслужби факультету, до роботи в яких студенти залучаються з перших днів навчання. 

Далі слово надається Сергію Азєєву, керівнику лабораторії крос-медійних технологій, який пояснює, що журналістика сьогодні стала багатогранною діяльністю, тож студенти вивчають сучасні технології в медіа, в тому числі, використання звичайних телефонів для створення якісних медіапродуктів. Ще однією особливістю навчання на факультеті є те, що студенти виконують творчі дипломні проєкти у вигляді журналістських матеріалів, документальних фільмів чи лонгрідів. Ця інформація помітно цікавить присутніх школярів та їхніх батьків, які раніше про таке, напевно, і не чули. Це єдина спеціальність в університеті, яка передбачає таку форму дипломної роботи. 

Не зважаючи на чітку та інформативну промову, замість хвилюючого відчуття чогось незвіданого та незрозумілого, присутніх оточувала тепла та приємна атмосфера. Після закінчення свого виступу, пані декан дала слово студентам усіх курсів — поділитися своїми враженнями від навчання. Студенти з задоволенням виходять по черзі у центр аудиторії та розповідають про власний досвід здобуття освіти у нашому університеті. Промова-імпровізація кожного супроводжується питаннями зацікавлених підлітків. На завершення Олена Іванова більш детально пояснює моменти вступу та під енергійні оплески оголошує цьогорічний день відкритих дверей завершеним, надаючи майбутнім абітурієнтам можливість віч-на-віч поспілкуватися з представниками пресслужби та ютуб-каналу.

Тому ми, не втрачаючи можливості, підходимо до двох дівчат із запитанням. Одна з них, на ім’я Маргарита Музалевська, емоційно розповідає, про те, як дізналася про захід: «Я спочатку знайшла цей університет, а потім писала та питала знайомих, що тут навчаються, про переваги чи недоліки і тоді мені одна дівчина сказала, що 20 квітня буде день відкритих дверей і ось я тут!». Зі слів Маргарити, їй все сподобалося, а викладачі та студенти виявилися привітливими та відкритими. Хоче ставити пріоритет на нашу спеціальність! Дізнаємося, що іншу дівчину звуть Софія Муравка, і вона прийшла підтримати подругу, тому що сама хоче йти на художні спеціальності. Але цей захід їй насправді сподобався. Це перший такий «університетський» досвід в її житті, перший День відкритих дверей. Вона навіть почала розглядати спеціальність журналістика як ще один із варіантів.

Біля виходу ми помічаємо ще одну дівчину, підходимо і дізнаємося, що її звати Анастасія Однорал. «Насамперед, я шукала спеціальність, яка не буде нудною, і вирішила, що це буде журналістика. Коли я сюди прийшла і подивилася на людей, на їхній позитив, на щиру зацікавленість, я зрозуміла — це воно, саме це я шукала...», — ділиться враженнями дівчина.

Наостанок вирішуємо взяти коментар у Олени Іванової, вона трохи стомлена, але не менш привітлива і готова поспілкуватися з усіма бажаючими. Ми вирішуємо запитати, як вона оцінює об’єм студентів на наступний навчальний рік, опираючись на сьогоднішній захід. «Я оптимістка, оцінюю високо та дивлюсь позитивно. Зрозуміло, що минулого року, коли ви приходили (звертається до нас, як до першокурсниць — ред.), на Дні відкритих дверей було більше абітурієнтів. Можливо, сьогодні так, бо були тривоги з самого ранку, погода не дуже сприятлива, то можна цим пояснити те, що було менше людей. Але тим не менш, ніхто нікуди не поспішав, всі готові були слухати довго — це означає, що не просто взяли листівку, але й виявляють інтерес. Ми сподіваємося, за законами рекламної комунікації, що інтерес переросте в рішення про те, що треба вступати навчатися сюди», — надає відповідь пані декан. Також вона порадила знайти мотивацію, адже вправно навчається той, у кого вона є. За її словами одним з чинників мотивації може бути інтерес, треба знайти щось в сфері журналістики, що особисто кожному цікаво. 

Аудиторія поступово порожніє. Школярі, сподіваємося, з приємними думками йдуть додому, тримаючи в руках листівку. А на ній — факультет, навчання на якому, принесе їм тільки найкорисніші навички та знання, найщиріші враження і найкращі спогади.

Дар’я Котенко, Дар’я Тумарченко,
пресслужба факультету
Фото: Дар’я Барісова

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram