Студенти та викладачі відвідали захід щодо гендерної проблематики та протидії дискримінації

Студенти 1-2 курсів та викладачі факультету долучилися до панельної дискусії на тему «Гендерно чутливий медіа-простір. Роль ЗМІ в забезпеченні рівних прав та протидії дискримінацій статей», що відбулася 7 грудня 2023 року за сприяння громадської організації «Десяте квітня». Однією зі спікерок стала Олена Іванова, декан нашого факультету, професор. 

На початку зустрічі організаторки оголосили питання, які потребують фахового дискусійного обговорення:

 • Як і для чого писати гендерно збалансовані новини? Медіа: джерело поширення гендерних стереотипів чи інструмент боротьби з ними?

 • Гендерно чутливі стандарти та путівники для медіа — чи спрацює механізм саморегуляції?

 • Відповідальність медіа за дискримінаційний контент vs свобода слова: не перейти межу.

До участі було запрошено спікерів: Олену Іванову — декана факультету журналістики реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова, професора, Ларису Швець — головну  редакторку ТРК «Град»; Олену Астрахович — журналістку та телеведучу; Світлану Клейменову — доцента кафедри цивільно-правових дисциплін ОНУ імені І. І. Мечникова.

Олена Іванова розповіла про соціальне дослідження, яке відображало статистику та думку українців стосовно дискримінації. Зауважила, що йдеться не тільки про дискримінацію за статтю, але й за віком, сексуальною орієнтацію, матеріальним становищем тощо. «Усвідомлення наявності дискримінації — це перший крок до її подолання», — додала вона. Під час свого виступу Олена Іванова підкреслила, що медіа не повинні впливати на запобігання розповсюдження дискримінації, тому що це не є задачею медійників.

До того ж фахівчині, запрошені до участі, розглянули гендерні стереотипи, відмінність поглядів журналістів і аудиторії на прикладі різних країн, ширше розглянули поняття дифамації у сучасних медіа, а саме поширення неправдивої, образливої інформації, що завдає шкоди діловій репутації людини. У межах заходу також обговорили результати дослідження «Недооцінена загроза: гендерна дезінформація щодо українських журналісток», що було здійснене ГО «Жінки в медіа». 

Відзначимо, що спікери заохочували до розмови всіх, хто мав бажання висловитися чи поставити питання. 

Після закінчення зустрічі студенти, викладачі та спікери мали змогу неформально поспілкуватися та зробити спільне фото на пам’ять.

Дар’я Котенко, Дар’я Тумарченко
пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram