Зробіть добру справу

Благочинні організації з року в рік збирають кошти на благодійні проекти. Кожна з них – це історія конкретних людей, котрим необхідна допомога, і за кожним проектом стоїть чиясь проблема, чиясь історія, чийсь біль та надія. Завдання кожної організації – об’єднати небайдужих з тими, кому потрібна допомога.

На сьогодні в Одесі є безліч волонтерських фондів та благодійних організацій. І щороку все більше людей вступають до них, щоб у міру своїх сил допомогти дитячим будинкам, ветеранам та літнім людям, безхатнім тваринам і навколишньому світу.

“Будинок з ангелом”

Центр реабілітації дітей-інвалідів, відомий усім одеситам як «Будинок з ангелом» на Пушкінській. Його творець і директор Борис Давидович Литвак. Унікальність цієї організації полягає в ідеології, спрямованої на лікування, тобто в соціальній адаптації дітей-інвалідів. Переважна більшість благодійних організацій не вирішують завдань реабілітації. «Будинок з ангелом» дарує дітям з «невиліковними» діагнозами не лише рух, а й соціальне життя. Нещодавно тут з’явилися комп’ютерні класи. Мета центру – дати прикутим до інвалідного крісла дітям комп’ютерну професію, можливість самостійно заробляти, стати повноцінними членами суспільства.

Також відомим в Одесі є одеський обласний благодійний фонд «Майбутнє». Його основною метою є підтримка дитячого реабілітаційного центру «Будинок з ангелом». Фонд допомагає дітям із патологіями центральної нервової системи та опорно-рухового апарату. Забезпечує лікування, психолого-педагогічну корекцію, навчання в комп’ютерному центрі, проживання і харчування в пансіонаті під час проходження курсу лікування, і все це абсолютно безкоштовно. У лікуванні використовуються новітні досягнення медицини, у центрі встановлено нове обладнання. Крім медичної допомоги, психологи центру надають психологічну допомогу.

Ще один, не менш відомий благодійний фонд – «Добрий Самарянин». Головними напрямками роботи фонду є допомога літнім людям, людям з інвалідністю, багатодітним та малозабеспеченим сім’ям, установам охорони здоров’я. Також соціальна робота в установах державної пенітенціарної служби, СНІД та реабілітаційних центрах. Дуже часто влаштовують благодійні акції:

  • «Народний Різдвяний Ярмарок» – наймасштабніший благодійний різдвяний проект в місті;
  • акція “Друге життя ваших речей”;
  • акція “Збери подарунок сироті”;
  • благодійні акції приурочені: 8 березня, Дню Перемоги, Дню Захисту Дітей, Дню Молоді, Дню Знань, Дню Інваліда та іншим;
  • допомога в організації заходів іншим організаціям: Федерації спорту інвалідів, Спортивному клубу «Одеса – Баскет», спортивним заходам для дітей сиріт, Благодійному Фонду «Спадщина».

Також у нашому місті існують зелені контейнери для збору речей. Їх встановили навесні цього року. Туди можна приносити речі, які вам вже не потрібні. Пізніше ці речі будуть передані благодійним фондам та потребуючим. Можна приносити непотрібний одяг, рушники, тканину, постільну білизну. Речі приймаються в будь-якому стані, але бажано чистими. Не приймають сумки, взуття, штучне та натуральне хутро. Частину одягу передають до благодійних фондів, інше віддають на переробку. На сьогодні такі контейнери встановлені на території Зеленого театру в парку Шевченка, ЖК “Альтаїр”, ЖК “Руслан і Людмила”, ЖК “Гольфстрім”, ЖК «Садиба Розумовського». Багато хто знає про наявність таких контейнерів, і все частіше люди із задоволенням приносять свої старі речі, щоб вони дістались тому, кому вони потрібні.

Благодійність під силу будь-якій людині, і не важливо, якого вона матеріального статку. Регулярні невеличкі  внески загалом становлять великі суми, які допомагають людям. Тому не соромтеся жертвувати навіть 5 гривень, адже немає мінімальної та максимальної суми внеску. До речі, як і немає правила, що для благодійності обов’язково жертвувати саме гроші.

Ганна Самара

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram