5 фентезі-книг, щоб відволіктися від рутини

Сесія, дедлайни, швидкий ритм життя… Часом хочеться сповільнитися та приділити час собі. Сісти із цікавою книжкою, загорнутися у ковдру та поринути у світ фантазій, подалі від рутинних справ. Ми підготували добірку книжок, які цікаво прочитати як і у підлітковому віці, так і вже у дорослому. Тут кожен знайде щось своє: історії кохання, дорослішання, зради та єдиніння. Приємного читання!

1. Дж. К. Роулінг «Гаррі Поттер» — це вже класична книга зі світу фентезі. Чарівна історія розповідає про хлопчика Гаррі, який об 11 років дізнався, що він чарівник та поступив у школу магії Гогвортс. Протягом 7 книг ми бачимо розгортання історії від казки до саги про війну та те, як любов перемагає смерть. Книгу цікаво читати як і в дитинстві, так і у дорослому віці, адже кожен читач знайде в ній щось своє: від проблем дорослішання до соціальних питань, і це все під соусом з цікавого сюжету та алегорій.

2. А. Сапковський «Відьмак» — це історія про любов та долю у фентезі-світі, повному алегорій. Сюжет розповідає про відьмака Геральта, який заробляє собі на життя тим, що вбиває монстрів. Долею йому призначена дівчинка Цирі, яку він рятує на фоні війни між королівствами. У книгах прекрасний стиль написання, яскраво прописаний світ, справді живі персонажі та купа алегорій на сучасні соціальні проблеми. Цікавою особливістю є те, що деякі історії написані на основі усім нам відомих казок

3. Макс Фрай Цикл про Єхо — історія про звичайного хлопця Макса, який потрапляє до світу під назвою Єхо та стає працівником Таємного розшуку, місцевого аналогу елітної поліції. Протягом 3 циклів детективних історій ми разом з ним досліджуємо цей світ татрошки самих себе. Книги повні іронії, філософських роздумів про життя і знайомі кожному проблеми, смачних описів їжі та інтер’єрів. Ця атмосфера чудово підійде для ескапізму в кінці довгого робочого дня з чашкою чаю.

4. Р. Ріордан «Персі Джексон» — американська серія книг про грецьку міфологію та дорослішання. Головний герой Персі дізнається, що він напівбог, син Посейдона, та тепер проводить кожне літо у спеціальному таборі. Йому та його друзям доводиться боротися з монстрами, рятуючи світ, а паралельно з цим дорослішати, вперше стикатися із смертю та любов’ю. У книгах цікава адаптація давньогрецьких міфів під реалії сучасної Америки, боги тут використовують гаджети, а на Олімп підіймаються ліфтом.

5. О. Панкєєва «Хроніки дивного королівства» — маловідома історія української авторки про дівчину Ольгу, яка потрапляє у світ магічного середньовіччя і занурюється у королівські інтриги. Згодом з гумористичного фентезі сюжет перетворюється на шпигунську сагу, в якій переплітається магія та технології, вигаданий світ Дельта та Земля у майбутньому. Але що точно виділяє ці книги з багатьох інших, це життєві діалоги, з яких смієшся вголос, та персонажі, кожен з яких прописаний яскраво і багатогранно. Завдяки цьому складний на перший погляд сюжет сприймається легко, ніби чергова весела байка, яку тобі розповідає товариш в гуртожитку.

Катерина Харченко, 3 курс, «In Touch»