Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

В. О. завідувача кафедри

доцент Стеблина Наталія Олександрівна, кандидат наук із соціальних комунікацій

ВИКЛАДАЧІ

 • професор Іванова Олена Андріївна, доктор наук із соціальних комунікацій,
 • професор Полєвой Микола Анатолійович
 • доцент Брошкова Світлана Леонідівна, кандидат економічних наук
 • доцент Сидун Ірина Володимирівна, кандидат історичних наук
 • доцент Мойсеєва Ольга Павлівна, кандидат філологічних наук
 • ст. викладач Голубицька Ганна Віталіївна, кандидат філософських наук
 • доцент Пантєлєєв Віктор Володимирович, кандидат технічних наук
 • старший викладач Бондар Світлана Олександрівна
 • викладач Червінчук Аліна Олегівна

КУРСИ

 • «Реклама та зв’язки з громадськістю»,
 • «Сприймання та розуміння твору»,
 • «Журналістська етика»,
 • «Інтернет»,
 • «Журналістський фах»,
 • «Теорія твору»,
 • «Практика рекламної та PR-діяльності»,
 • «Дисципліни спеціалізації»
 • «Міжнародна журналістика»,
 • «Сучасна регіональна преса»,
 • «Прес-служби та інформаційні агентства» та ін.

ПОСІБНИКИ

 • «Теорія сприймання та розуміння твору» (Іванова О. А.),
 • «Дисципліни спеціалізації: реклама та піар у системі маркетингових комунікацій» (Іванова О. А.),
 • «Етика у сфері соціальних комунікацій: професійні стандарти у журналістиці, рекламі та PR» (Стеблина Н. О.)

НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Кафедра проводить наукові дослідження за темою «Ефективність систем та інструментів соціальних комунікацій у комерційному, суспільному, культурному та комунікативному вимірах», науковий керівник – доктор наук із соціальних комунікацій, професор Іванова О. А.

Науково-дослідна робота проводиться за наступними напрямами:

 1. «Систематизація досвіду соціальних комунікацій у локальному та глобальному контекстах» (Іванова О. А.)
 2. «Професійні стандарти та замовні матеріали у місцевій пресі» – спільно з Інститутом демократії імені Пилипа Орлика (Іванова О. А., Стеблина Н. О.)
 3. «Трансформація новин у сучасних мережевих виданнях» (Стеблина Н. О.)
 4. «Творчість і екумінічна діяльність Г. В. Флоровського у контексті російської релігійної філософії» (Голубицька Г. В.)
 5. «Шкільний підручник з історії України періоду незалежності: проблеми та перспективи розвитку» (Андріяш Т. П.)
 6. «Професійні стандарти сучасної мережевої журналістики» (Бутук О. О.)

ВИХОВНА РОБОТА

Фурканти кафедри брали участь у щорічній університетській студентській науковій конференції (Осмокеску Н., Вонг Д., Остроушко О.).

Для студентів також проводилися зустрічі із відомими українськими журналістами (Вахтанг Кіпіані, Світлана Єременко) та одеськими журналістами (Костянтин Ільницький, Денис Соколов, Валерій Болган). Викладачі кафедри також відвідували разом зі студентами прес-конференції (зокрема в Одеському кризовому медіа-центрі), тренінги, вистави. Проводилися факультативні заняття з реклами та PR, засідання літературного гуртка. Також викладачі та студенти готували виступи для «Битви факультетів-2014» та «Дня факультету».

Також викладачі кафедри організовували та брали участь у заходах міського масштабу:

– круглий стіл на тему «Одеські ЗМІ до і після виборів: замовні матеріали та дотримання журналістських стандартів» (В. Кіпіані, С. Єременко, Іванова О. А., Стеблина Н. О., Мойсеєва О. П.)

– брифінг для преси «Одеська журналістика в цифрах: ексклюзивність, об’єктивність та редакційна незалежність» (Стеблина Н. О.)

– інформаційно-навчальний тренінг «Демократія та мас-медіа» (м. Запоріжжя) (Стеблина Н. О.)

Представники кафедри (Іванова О. А., Стеблина Н. О.) входять до числа медіаекспертів Всеукраїнського моніторингу регіональної преси, який проводиться Інститутом демократії імені Пилипа Орлика. Також викладачі беруть участь у круглих столах та тренінгах з медіаосвіти, медіаграмотності (Іванова О. А., Бутук О. О., Стеблина Н. О.). О. О. Бутук брала участь у телепередачах «7 каналу», «3 каналу». Н. О. Стеблина – у телепередачі на «Новій Одесі», каналі “Медіа-інформ”. Окрім цього О. О. Бутук та Н. О. Стеблина протягом року постійно друкуються у пресі (О. О. Бутук – як редактор ІА «Репортер», Н. О. Стеблина – як редактор рубрики «Журналістика» видання «HappyMisto»).

 

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний