Молодіжний Націоналістичний Конгрес: студенти відвідали лекцію та познайомилися з діяльністю громадської організації

Студенти-журналісти відвідали онлайн-лекцію від Студентської ради, присвячену роботі організації «Молодіжний Націоналістичний Конгрес». Захід відбувся 15 квітня 2024 року.

«Молодіжний Націоналістичний Конгрес — це всеукраїнська, громадська організація, що існує з 2001 року і на даний момент є єдиною організацією, яка працює з поставленими цілями від ОУН (Організація Українських Націоналістів)… нашою місією є формування генерації освічених, успішних, дієвих українців, які розбудовують державу на землях українського націоналізму», — проінформувала про роботу та цілі організації Олександра Сухорукова. Особлива увага приділялась цінностям, що несе в собі МНК, а це: довіра, відкритість, свобода, любов, людяність, чесність, гідність, прозорість та безпечне середовище.

Вона ознайомила студентів із діяльністю конгресу в контексті культури, розповівши про організовані ними цикли виставок, присвячені збройній боротьбі українського народу. Також поділилася волонтерською діяльністю, тобто зборами коштів та гуманітарної допомоги для військових. Розповіла і про семінари та «неЛекції» (гутірки по навчальних закладах) на поточні та важливі теми, що організація регулярно проводить. А важливою і корисною діяльністю, на якій спеціалізується Молодіжний Націоналістичний Конгрес, є таборовий сезон і особливо теренові ігри. А наймасштабнішим проєктом серед таких розваг стала гра «Гурби-Антонівці».

«Гурби-Антонівці» — це спортивно-патріотична теренова гра, яка, за словами Олександри, щорічно збирає понад 250 молодих людей з усієї України. Гра відбувається на місці найбільшого бою військ НКВС проти української повстанської армії з 21 по 25 квітня 1944 року. «Гурби-Антонівці» тривають 60 годин без перерви у лісі площею 20 км², де впродовж трьох днів без наметів та організованого харчування два курені, «леви» та «вовки», будуть змагатися за перемогу.

«Гра несе в собі історичну, виховну, патріотичну та екологічну тему, а що особисто мені ще дуже подобається — це те, що збираються учасники з усієї України і ви можете познайомитися з кимось з зовсім інших куточків країни… а також звісно 60 годин в лісі безперервної гри — це неймовірний досвід вашого ж внутрішнього вишку, як морального, так і фізичного», — розповіла Олександра Сухорукова, представниця громадської організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Також було зазначено, що у цьому році в грі передбачені елементи військових навчань.

Пресслужба факультету поспілкувалася зі студентами та мала змогу розділити їх враження. «Сподобалось, було цікаво дізнатися про саму організацію, її цілі та цінності, а також і про заходи, які представники конгресу планують влаштовувати найближчим часом. Олександра розповіла все досить чітко та дійсно змогла зацікавити. Думка склалася тільки позитивна», — розповіла Маргарита Приліпухова, студентка першого курсу ФЖРВС. А думкою про гру «Гурби-Антонівці» поділилася з представницями пресслужби Нармін Насібова, студентка 1 курсу ФЖРВС: «Я впевнена, що це був би неймовірний, насичений досвід. Наразі у мене немає можливості відвідати гру, але все колись можливо. Я не ставлю крапку та не роблю остаточних рішень, бо гра дійсно дуже крута».

На завершення лекції Олександра Сухорукова запропонувала подивитися короткометражний фільм у соціальних мережах про те, як відбувається процес гри, та надала контакти для тих, хто бажає спробувати себе у нових, цікавих ролях гравців.

Дар’я Котенко, Дар’я Тумарченко,
пресслужба факультету