Аграрне поле бою

Україна — гарант продовольчої безпеки світу. Через діяльність російських окупантів не лише українці можуть залишитися без їжі, а й понад 400 млн людей у ​​всьому світі. Адже цього року посівна була під загрозою зриву.

Аграрії роблять великий внесок в економіку нашої країни, але повномасштабне вторгнення росії в Україну руйнує все, що бачить на своєму шляху, ставлячи під загрозу не лише життя українців, а й жителів країн, у які ми експортуємо зерно, соняшник, просо, кукурудзу тощо.

На тимчасово окупованих територіях вороги зачищають елеватори, викрадаючи з них зерно, про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Такі злочини скоюють військові рф у Запорізькій, Харківській, Херсонській областях. Відомо, що накрадене окупанти везуть до Криму, частина вже в акваторії Середземного моря.  Вірогідно, що надалі воно вирушить до Сирії, а потім контрабандою до країн Близького Сходу. За даними «Інтерфакс-Україна», викрадено вже понад 400–500 тис. тонн зернових культур. Також «кадирівці» не забули викласти у TikTok викрадення сільськогосподарської техніки, яку згодом було знайдено в Чечні за допомогою геолокації.

Іншою важливою проблемою є посівна ярових і догляд за озимими культурами. На більшості територій вийти на весняні роботи справжній виклик: поля можуть бути заміновані, поряд можуть йти бої, наразі по всій країні дефіцит пального. Для фермерів окупованих територій проблемою є закупівля насіння, добрив, нестача робочої сили, турбує питання, чи зможуть вони зберегти свій урожай від окупантів і продати його. Але, незважаючи на всі складнощі, роботи на полях розпочато. Аграрії прагнуть забезпечити насамперед наш народ усім необхідним, а також сподіваються, що буде можливість експортувати врожай, тим самим підтримавши економіку України.

Фермер з окупованої Херсонщини дав свої прогнози на врожай України 2022 року та розповів про становище свого врожаю: «За 20 років моєї фермерської діяльності це найскладніший і найнезрозуміліший рік. Цього року на моїх територіях лише озимі зернові та ячні культури. Нині їхній розвиток сприятливий для нормального врожаю. Незважаючи на окупацію, нам вдалося ввести добрива. Косовиця залишається для нас під великим питанням, але ми разом із командою працюємо з вірою у найкраще.  Незважаючи на те, що в моєму складі залишається продукція, яку ми не відправили на експорт зі збирання врожаю 2021 року, я сподіваюся, що руки російських окупантів не доберуться до нього. Незважаючи на складну ситуацію, місцеві фермери засівають площі ярими культурами, такими як жовте просо та соняшник. Для цього є сприятливі погодні умови. Я сподіваюся, що до збирання врожаю ворога буде знищено. Проїжджаючи нашою областю через незліченну кількість блокпостів, колони спаленої техніки, зруйновані будинки, мені гріє душу те, що у полі я можу побачити, як сходить зерно, ячмінь, горох та поруч працює техніка наших аграріїв. Це заряджає мене позитивом, дає поштовх працювати далі та вірити у наше щасливе майбутнє».

Українці вкотре підтверджують, що вони найвідважніший народ у світі. Наші люди, ризикуючи своїм життям, борються за свою країну, за її майбутнє. Якщо наші фермери такі відважні та рішучі, то ми можемо спати спокійно й вірити в те, що урожай буде зібрано й голодними ми не залишимось.

Катерина Дубук

Редакція «SIRIUS»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram