Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Альпінізм – екстрим, романтика та просто стиль життя.

Альпінізм це не просто хобі або вид спорту, що включає можливість підтримати себе у фізичній формі, займатися активним відпочинком.  Для багатьох це частина життя, можливість проявити себе і отримати незабутні емоції.  Зараз такі екстремальні види активного відпочинку стають все більш популярними, більш того, зайнятися альпінізмом або скелелазінням може кожна людина і в будь-який час.  У нашій країні для цього створені всі умови.

Альпінізм держава практично не фінансує, навіть, якщо і виділяють якісь кошти, то, як правило, їх не вистачає на реалізацію всього потенціалу цього спорту в нашій країні. Основне фінансування альпінізму відбувається або за рахунок самого альпініста, громадської організації, в яку він входить, або ж за рахунок спонсорів.

Самі ж альпіністи стверджують, що проблема з фінансами – це не те, за що варто хвилюватися. Набагато важливішими є інші речі, що мотивують займатися альпінізмом незалежно від того, як це фінансується. Інша справа – звичайний страх…

Часто для того, щоб займатися таким екстремальним видом спорту, не всім вистачає духу. Леонід Гордієнко займається альпінізмом уже більш ніж вісім років й добре пам’ятає і перше сходження, і перші травми. Попри це він впевнено заявляє, що ні в якому разі не шкодує, що пов’язав своє життя з цим заняттям.

«Ніколи не думав про те, що буду займатися насправді екстримом. Бажання піднятися в гори у мене виникло, коли я навчався в університеті. Тоді в мене була дещо занижена самооцінка, у мене не було хобі, з однолітками було важко спілкуватися. Одного разу я натрапив на рекламу нашого Харківського клубу альпінізму і скелелазіння. І тоді я вирішив, що у мене є всі шанси реалізуватися і повірити в себе, адже думки про екстрим в горах мене так захопили».

Леонід розповідає про свій перший екстремальний туризм, як про одну із найвизначніших подій у його житті. Після довгих тренувань та переживань, він наважився вирушити у компанії більш досвідчених альпіністів підкорити Говерлу. Це досить висока вершина для новачків, але хлопець поставив перед собою ціль піднятися на гору. Власне, й перші травми пов’язані також з першим підійманням на Говерлу. «Було важко на практиці… Гори зустріли мене не так ласкаво, як я на це очікував. Під час підйому почався сильний вітер, ми не встигли піднятися й до половини гори, коли я отримав травму ноги. Власне, це було скоріше через мою необережність. Проте я не звернув на це особливої уваги, адже моя ціль була так близько. Я думав, що отримав невеликий забій, а як вже потім виявилось, то був вивих. Але я щасливий, що навіть така неприємність не завадила мені тоді дістати свою першу внутрішню перемогу над собою».

Навіть незважаючи на небезпеку в занятті альпінізмом, Леонід вважає цей вид спорту найбільш романтичним з усіх, що можуть бути. Така думка виникла не випадково. Саме за улюбленою справою він познайомився зі своєю нареченою Іриною. Дівчина з’явилась в команді альпіністів саме на одному з планувань майбутнього походу. Тоді вони всі разом збиралися до Криму на Микитську розколину. Тепер і це місце асоціюється у Леоніда з найбільш приємними та хвилюючими моментами в житті. «Альпінізм зблизив нас. Це неймовірне відчуття, коли ви разом підіймаєтесь на вершину, турбуєтесь один про одного, адже у таких умовах можна завжди чого завгодно очікувати. Я дуже хвилювався за Ірину – це було її перше більш професійне сходження на гору… Я намагався її і зігріти, і підтримати».

Тож для тих, хто хоч трішечки зацікавився ідеєю альпінізму, є хороші новини. По Україні в 20 областях є спеціальні організації та об’єднання, де навчають альпінізму і скелелазінню. Великі упорядковані клуби з навчально-тренувальною базою є в  Одесі, Харкові, Києві та Дніпрі, а в інших містах є спеціальні спортивні секції. Саме там і проводиться навчання для тих, хто хоче спробувати себе в ролі альпініста, але не знає, з чого почати і не може ніяк зважитися на цей крок.

Потрібно також розуміти, що починають сходження завжди з найпростіших вершин. Саме тому зайнятися альпінізмом – це легко. Досвідчені альпіністи кажуть, що варто їм один раз вивести людину в гори, то її більше нічого не зупинить на шляху до вершини – ні страх, ні висота.

Раніше Крим був основною природною базою для альпінізму, зараз більше освоюються Карпати в Румунії, болгарські гори, грецькі гори, само собою Альпи. Хорошим прикладом і місцем для першого сходження може стати українська Говерла, про яку ми вже згадували, на якій в зимовий період є всі труднощі, які до душі альпіністам – сніг, вітер, погода. Таке сходження не вимагає особливих витрат, а лише бажання і хорошу компанію! Вся поїздка в Карпати з оплатою всіх витрат і сходження на гору може обійтися всього в 1000 гривень.  А ось виїзди за кордон, звичайно, вимагають великих витрат – 200-500 євро, в залежності від тривалості путівки і від країни, в яку відправляються. Якщо говорити про Еверест – зараз існують комерційні пропозиції з особистим гідом, інструктором. Але підкорювати Еверест нині це дороге задоволення ціною в 50-100 тис. доларів.

Тому можливостей і варіантів для того, щоб стати альпіністом багато і навіть у нас в країні. Все, що потрібно від людини, це тільки бажання й ентузіазм для подальших сходжень і завоювань вершин.

Олена Денисюк

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми