Американська журналістка читатиме курс лекцій з міжнародної журналістики на нашому факультеті

Американська журналістка Маюмі Маруяма читатиме лекції із міжнародної журналістики для студентів журфаку ОНУ. Заняття відбуваються англійською мовою. Планується, що лекції проходитимуть щочетверга об 11.00. Тому долучайтесь вже наступного тижня!

Пані Маруяма прочитає курс з міжнародної журналістики, де розкаже про базові навички, які необхідні для того, аби створювати професійні тексти, а також – про свій досвід роботи у міжнародній японській телекомпанії NHK. Курс складається з 5+ зустрічей, на якому студенти навчаться бути конкурентоспроможними на зовнішньому ринку. Майбутні журналісти не лише навчаться різним технічним навичкам, але також користуватимуться різноманітними інструментами та ресурсами для отримання потрібної інформації та створення текстів.

• На першій лекції студенти навчаться «продавати» свої ідеї для матеріалів своїм редакторам.
  • Соціальні мережі стали невід’ємною частиною роботи журналістів по всьому світу, в тому числі й у США. Департаменти поліції та державні службовці часто використовували Twitter і Facebook, особливо впродовж останніх кількох років, щоб швидко поширювати інформацію. Тож, на наступній лекції студенти навчаться, як використовувати та аналізувати заяви різних офіційних служб з Твіттеру та Фейсбуку.
  • Далі разом з лектором студенти спробують зрозуміти, як з-поміж купи історій знайти ту, яка буде цікава вашій аудиторії.
    Сполучені Штати – це країна, в якій проживають іммігрантів з різних країн. Важливо розуміти, як подавати інформацію та працювати з людьми, які мають відмінне від тебе культурне походження. Тож на третій лекції з курсу студенти зрозуміють, як ефективно та швидко збирати інформацію в таких умовах.
  • Для цікавого викладу історій нам нерідко потрібні цікаві герої. Тож, на четвертій лекції студенти навчаться, як правильно обирати героїв, аби зберігати баланс і в той самий час робити матеріал цікавим.

Що про це думають студенти та викладачі?
«Особисто мені цікаво зрозуміти, чим американський підхід до журналістики відрізняється від нашого. Наприклад, у нас дуже багато уваги приділяється жанрам та різним їхнім підвидам, а у них це не так. Або ж у нас більше говорять про соціальну важливість теми, а для них також суттєво знати, як цю тему продати аудиторії. А ще, звичайно, цікавий досвід пані Маруями. Наприклад, історії про те, як вона висвітлювала передвиборчу кампанію Клінтон і Трампа. Тому я дуже радію можливості почути про важливі речі щодо журналістського фаху від такої компетентної та харизматичної спікерки», – ділиться доцент кафедри журналістики, реклами та медіакомунікацій Наталія Стеблина.
«Лекції дуже подобаються. Особисто мені вони дають можливість не просто підтягнути свій рівень англійської, а й побачити зовсім інший погляд на журналістику. Все ж таки це інша культура. До того ж, мені дуже цікавий досвід роботи пані Маруями у міжнародній журналістиці», – запевняє студентка 2 курсу Єлизавета Бабиніна.

Хто така лекторка Маюмі Маруяма?
Маюмі Маруяма – американська та японська журналістка родом з Мічігана, яка спеціалізується на телевізійній міжнародній журналістиці. Пише про справи в Америці для японської аудиторії, працювала на телекомпанію NHK, а також викладала продюсування фільмів та журналістику. Зараз Маюмі – волонтерка Корпусу Миру в Україні.
«Викладання журналістики студентам було важливим для мене у двох аспектах: сприяти розвитку українського суспільства через свої розповіді та для власного розуміння української культури. Я не тільки сподіваюсь допомогти студентам створити гарний контент, а й зрозуміти для себе, які теми цікаві та корисні для українців сьогодні. Після першої лекції я зрозуміла, що студенти справді думають про свою країну. Я ж сподіваюсь допомогти студентам знайти спосіб поділитися їхніми думками з іншими», – запевнила Маюмі Маруяма.

Дмитро Тельпіс