Анастасія Мазур про роботу на телебаченні без вищої освіти, кар’єру на ICTV та ставлення до блогерства

Ведуча ICTV, дружина, любляча матуся, Анастасія Мазур дала відверте інтерв’ю редакції «Моменталіст».

Ви з дитинства мріяли бути телеведучою?

Про кар’єру, пов’язану з телебаченням, я мріяла у свідомому віці, 9-11 класі. Але я обирала, не знала, чого конкретно хочу: навчатися на факультеті акторської майстерності чи за спеціальністю диктора та ведучого програм на телебаченні. При вступі подала заявки саме на ці 2 факультети в Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого. Якщо бути відвертою, я хотіла більше бути акторкою на сцені театру, але не вийшло (сміється).

Як відреагували батьки на Ваш вибір?

Мама підтримувала, батько ставився скептично, адже вважав, що я навряд чи зможу зачепитися в Києві. Казав: «Що ти будеш робити з дипломом такої спеціальності в Южноукраїнську (маленьке місто в Миколаївській області)?» Після того, як на 4 курсі я пішла працювати, батьки трішки заспокоїлися, так як робота була пов’язана зі спеціальністю.

Коли почалася Ваша кар’єра на ICTV?

На ICTV я прийшла в 2007 році. До цього працювала на «Першому діловому» ведучою спортивних новин. Через деякий час редакція припинила існування, і я була змушена шукати роботу. Знайшла оголошення, де телеканал ICTV шукає телеведучу спортивних новин. Я подала резюме, пройшла кастинг та стала до роботи.

Що є найтяжчим в роботі телеведучої?

З технічної точки зору: якщо орієнтуєшся в матеріалі, готуєшся до своїх випусків, то нічого складного немає. З морального аспекту: важко через те, що не всі новини позитивні, і ти часто засмучуєшся.

Назвіть 3 речі, важливі для телеведучої.

  1. Вміння думати про те, що ти говориш.
  2. Небайдужість: глядач ніколи не повірить, якщо телеведучий буде читати з «холодним серцем і холодними очима».
  3. Бути в темі. Це дійсно важко, коли в тебе випуск через 20 хвилин, а в ньому різні теми: політика, соціальне життя, спорт та культура. Звичайно, телеведучий не в змозі знати все на 100%, але він мусить «базово» бути в темі.

В ефірі Ви завжди виглядаєте бадьорою, наповненою сил, в чому секрет?

Я вийшла з декретної відпустки, коли дитині було 3 місяці. Це дійсно дуже важко: ти вперше в ролі мами, недоспані ночі. І рятували мене візажисти і стилісти, велике дякую їм. Одне я знаю на 100%: улюблена робота заряджає неймовірною енергією. Адреналін, він лікує біль, коли перед ефіром в тебе болить голова, а після — вже ні.

Що Вас надихає?

Надихає родина, син, любов до всіх дрібничок і улюблених речей, наповнених теплими спогадами. Надихає любов до своєї справи. Вона перетворює роботу на покликання, допомагає у щоденній праці, робить солодкими не лише перемоги, але й будні, проведені за улюбленою справою. Надихає любов до своєї землі. Патріотизм, єдність зі своїм народом, своєю країною, корінням, предками, традиціями та звичаями. Надихає звичайне буденне життя: випити чашечку кави, наприклад.

Успіх це наполеглива праця, талант чи удача?

Це, передусім, талант, любов до свого фаху, постійні тренування і робота над собою. І ще — удача. Якщо ти хочеш в своїй професії досягти вершин, ти маєш хворіти цим. Коли я прийшла працювати в спорт редакцію, мене дивом взяли, бо крім команди «Динамо» нічого не знала. Але я почала виписувати футбольні команди різних країн, імена гравців і це все завчала. Ці всі знання допомогли, саме завдяки ним я потрапила на ICTV, ведучою спортивних новин.

Яке Ваше ставлення до блогерства?

Я вважаю, що ведення блогу — це справжнісінька професія, що дозволяє непогано заробляти. Блог надає широкі можливості для самовираження і творчості, вільний графік, працювати можна прямо з дому або іншого зручного місця.

Незважаючи на масу переваг, блогерство має і недоліки: щоб досягти помітних результатів, потрібно багато часу, зусиль, креативу.  І постійно навчатися, підвищуючи свій професійний рівень. Я не проти вести власний блог, але не вистачає часу. Тим паче, мені здається, що це не моє, адже легко можна сплутати грань між реальним життям та віртуальним.

Чи можна працювати телеведучим без вищої освіти?

Без вищої освіти — ні, важливо мати хоча б профільну. У нас на каналі є багато редакторів, журналістів з історичною, економічною або філологічною освітою.

Які поради можете дати майбутнім телеведучим?

  • Як банально це б не звучало, слід наполегливо вчитися в університеті.
  • Читай якомога більше журналів, газет, книжок.
  • Цікався життям, подорожуй світом та Україною.
  • Стань фахівцем у тому, про що ти говориш. Ведіть спортивну програму з психологічної позиції спортсмена. Лише світле розуміння змісту в очах ведучого відрізняє його від диктора, і ця різниця відбивається в довірі глядачів.
  • Не будь байдужим та з черствим серцем. «Мертвий» ведучий – це найгірший засіб привернення уваги до змісту програм.
  • Будь людиною з відкритим кругозором.

Дар’я Гіцман

Редакція «Моменталіст»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram