Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Автостоп: традиції та поради

Автостоп – не новий способі подорожі, проте він набирає обертів і стає провідним серед молоді.

Автостоп на просторах країн колишнього СРСР зародився в 1960 році з Союзом автостопників і всіляко заохочувався офіційними організаціями.

І ось ми поспілкувалися з людиною, яка вже декілька років практикує такий спосіб подорожі.

– Добрий вечір, Артем. Не розповісте нам, що спонукало Вас до такого способу подорожі? Як Ви прийшли до цього?

– Добрий вечір. Розпочну з того, що я, як і багато моїх однодумців, є студентом. І так вже виходить, що автостоп став для мене практично безкоштовним способом подорожі, що не може не радувати. Також я дуже люблю подорожувати незвичайними маршрутами, а ще люблю нові знайомства. Усе це дає автостоп, і саме тому я став автостопером.

– Розкажіть про свій досвід автостопу. Які цікаві ситуації траплялися?

– Автостоп – це сама по собі криниця різних ситуацій і казусів. Така ціна спонтанних подорожей. З цікавих ситуацій можу згадати те, як я без документів перетинав кордон N-ой країни, чого мені, звісно, прикордонники зробити не дали. Проте шляхом нехитрих переговорів мені вдалося їх переконати, що я простий мандрівник, і в результаті ці ж солдати зупинили для мене вантажну фуру, на якій я проїхав добру половину шляху до пункту призначення.

– Чи були у вас дійсно масштабні подорожі автостопом? Якщо були, то розкажіть про них.

– Так, автостопом я за раз об’їхав половину СНД. Я добирався з Києва в Москву, звідти в Петербург, з Петербургу в Мінськ, а завершив маршрут Гомелем і назад у Київ. Подорож була абсолютно не запланованою. Нас було троє й такий довгий шлях був для нас новинкою, проте ми впоралися і залишились задоволені. Хоча і довелося одного разу вночі пішки йти близько 80-ти кілометрів.

– Чи є якісь правила у автостоперів, традиції?

– Так, але вони всі суто індивідуальні. Проте варто виділити такі рекомендації, як “поїздка мінімум удвох і не менше”, також є традиція брати з собою в поїздку дівчат. Суть її в тому, що компанію з дівчатами водії підбирають частіше. Ще у мене є особиста традиція: кинути на шосе жменьку монет, якщо довго не можеш “упіймати” машину. Як показала практика, упродовж 5-10 хвилин тебе підбирають.

– Що можете порадити тим, хто збирається зайнятися автостопом або тільки ступив на цей шлях?

– По-перше, вирушайте в дорогу невеликою компанією, від двох до чотирьох чоловік. Так безпечніше і веселіше. Також вивчите маршрут подорожі, щоб було легше орієнтуватися на місцевості. І, звичайно ж, не сідайте до підозрілих осіб в машини.

– Дякую, Артем. Ваша розповідь була дуже цікавою і Ваші поради напевно згодяться нашим читачам. Усього найкращого!

На закінчення варто відмітити також відзначний жест автостопника, який відрізняє його від звичайних попутників – це стислий кулак і виставлений вгору вказівний палець.

 

Денис Царенко

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний