Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Без води немає життя: про одеські бювети

В Одесі налічується 15 бюветів, будівництво яких почалося на початку 2000-них років. У той час стан водопровідних мереж був жахливим, це були осередки інфекційних захворювань. Тому органи влади (ініціатором створення був колишній міський голова – Руслан Боделан) дійшли висновку – забезпечити місто альтернативним водопостачанням.

Цікавим є те, що вода, яка тече з-під бюветного крану, видобувається з артезіанських свердловин, глибина яких сягає від 90 до 420 метрів. Цю воду ретельно перевіряють на вміст токсичних з’єднань, вірусів, паразитів. Концентрація тих чи інших речовин не повинна перевищувати рівень допустимих критеріїв. На жаль, ми не маємо в розпорядженні лабораторію для об’єктивної перевірки, тому ми з моїм помічником, за сумісництвом молодшим братом, вирішили перевірити бюветну воду та воду з-під крану в домашніх умовах.

Перше, що ми зробили – перевірили воду на прозорість. Для цього ми налили рідину в прозорий стакан, перший містив бюветну воду, другий – з-під крану. Через перший стакан ми змогли прочитати текст на папері, через другий – насилу.

Друге, що ми зробили – перевірили жорсткість води. Для цього ми розлили воду по мисках. У першій мисці – бюветна вода, у другій – відповідно вода з-під крану. Після цього ми почали намилювати воду. У першій мисці вода нормально пінилась, у другій – гірше, що свідчить про жорсткість води. М’яка вода корисніша для організму.

Третє, і останнє, що ми зробили – перевірили чистоту води. Для цього ми взяли дзеркало, після цього кожний з двох видів води бризнули на поверхню невеликою краплею. Від краплі з водою з-під крана залишився мутний слід, від краплі з бюветною водою слід залишився, проте незначний.

Після закінчення проведення «досліджень» ми вирішили запитати активного користувача бюветів – Валентина Гончарова, педіатра з 30-річним стажем – щодо його думок про отриманні результати:

– Яким є ваше відношення до бюветної води?

– Мое отношение к бюветной воде всегда было хорошим. Это довольно вкусная вода, нам повезло, что у нас есть такая возможность. Ведь хорошая вода играет важную роль в жизни человека, как вы знаете.

– А що ви думаєте про результати нашого третього досліду?

– Меня это не особо расстраивает, да, пусть она оставила след, но не такой же сильный как вода из-под крана, верно? Я уверен, что концетрация веществ в воде в пределах нормы.

– Чи багато ваших знайомих вживають воду з бювету?

– Да.

І справді, згідно з розрахунками КП «Сервисный центр», який обслуговує всі точки альтернативного водопостачання, щодня в середньому 45 тисяч одеситів користуються послугами бюветних комплексів. Це близько 18-20 куб. м води на добу.

Нижче приведені адреси місце розташування бюветів в м. Одесі:

 1. Вул. І. Рабіна, 1.
 2. Вул. 25-ї Чапаєвської дивізії, 1.
 3. Михайлівський сквер.
 4. Дальницька, 25 (завод «Кінап»).
 5. Сквер ім. Мечникова.
 6. Вул. Академіка Глушко, 1.
 7. Вул. Маршала Жукова, 14.
 8. 6-я станція В. Фонтану.
 9. Парк Перемоги.
 10. Старобазарний сквер.
 11. Вул. Гагаріна, 33 (сквер Космонавтів).
 12. Парк Горького.
 13. Прохоровський сквер.
 14. Кінотеатр «Вимпел»
 15. Вул. Кримська, 71ю.

 

Ярослава Фурсенко

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми