Безпека домашніх тварин під час пожежі

Наявність плану дій на випадок виникнення пожежі – важлива складова безпеки кожної родини. Але чи знаєте ви як убезпечити братів наших менших?

Одним із найбільших страхів будь-якого власника домашньої тварини – це ймовірність того, що ваш улюблений пухнастий друг отримає травму або загине в результаті пожежі в будинку. Саме тому ми, як власники, які несуть відповідальність за життя наших улюбленців, повинні бути ознайомленими з тим, як убезпечити їх у разі пожежі та як запобігти виникненню пожежі діями наших тварин.

1. Гасіть відкрите полум’я

Домашні тварини, як правило, допитливі і люблять досліджувати будинок вздовж та впоперек. Переконайтеся, що вашого улюбленця не залишили без нагляду біля відкритого вогню та обов’язково ретельно загасіть будь-який відкритий вогонь перед тим, як покинути будинок.

2. Почніть із профілактики

Варто розглянути варіант використання штучних свічок – вони менш небезпечні, але при цьому зберігають атмосферу і затишок. У разі, якщо ваш собака збиває таку свічку або хвіст вашої кішки зачіпає «полум’я», вони будуть у безпеці.

3. Подумайте про встановлення димових сповіщувачів.

Якщо ви живете в пожежонебезпечній зоні або турбуєтеся про можливий спалах, димові сповіщувачі завжди є розумним вибором. У разі виникнення пожежі, рятівники будуть повідомлені та зможуть оперативно відреагувати, навіть якщо вас немає вдома.

4.Складіть план евакуації домашньої тварини

Кожна сім’я повинна мати план евакуації при пожежі та проводити профілактику не рідше двох разів на рік. Ви маєте знати способи вийти з кожної кімнати в будинку та вирішити, де зустрітися, коли вийдете на вулицю. Не забудьте включити в план своїх тварин та мати повідці або сумку для транспортування біля кожного виходу.

5. Відзначте, де ваші тварини люблять спати або ховатися.

Майте на увазі, що домашніх тварин складніше спіймати, якщо вони відчувають стрес, особливо кішок! Відзначайте для себе місця, в яких вони найчастіше відпочивають або ховаються, щоб під час екстреної ситуації, ви могли оперативно знайти та евакуювати тварину.

На жаль, якщо ви не можете їх знайти, вам все одно потрібно бігти – і швидко. Вийдіть на вулицю та залиште двері вічиненими, щоб тварини мали змогу покинути приміщення. Покличте їх, щоб вони змогли зорієнтуватися, та повідомте пожежникам, що домашні тварини все ще знаходяться всередині.

Пам’ятайте, тварини реагують на наші емоції, тому якщо ви зробите все можливе, щоб зберігати спокій, ваш улюбленець зрозуміє ваш сигнал та йому буде легше заспокоїтися. Опинившись у безпечному місці, приділіть своєму пухнастому багато уваги і погладьте його, щоб він заспокоївся, особливо якщо він знаходиться в новому або незнайомому місці.

Ми відповідаємо за тих, кого приручили.

Ніконенкова Марія, 1курс, «OneBreath»