Безпрограшний обман: як букмекери заробляють на людях

Як і всі інші люди, які роблять гроші на людському азарті, букмекери залучають до себе дрібними подачками, щоб потім добряче розорити гравців. Останнім часом у країні букмекерський бізнес знову увійшов у моду: контор, що пропонують ці послуги, стало безліч. 

Букмекери спонсорують українські змагання, нарощують мережу пунктів прийняття ставок, а також зміцнюють свою присутність у мережі за допомогою нових онлайн-технологій. Трансляцію практично будь-якої цікавої події зі світу спорту можна побачити у гарній якості, тільки зареєструвавшись на букмекерському сайті, і, внісши, нехай, і символічну плату. А якщо в людині тліє, хоч мале вугіллячко азарту, то на екрані її вже чекають різні коефіцієнти на всілякі наслідки змагання. Варто втягнутися, і до розорення недалеко, оскільки принцип роботи там приблизно такий самий, як у казино або в «однорукого бандита». Звідси й величезні доходи, частину яких можна витрачати на гучні рекламні кампанії в мережі та на телебаченні.

Зрозуміло, самі організатори (через запрошеного експерта або популярного коментатора) переконують учасників цього обдурювання в тому, що букмекерство — це нескінченно складний бізнес, в якому немає нічого спільного з рулеткою. Потрібно тільки добре обмірковувати свої рішення: перемагають ті, хто краще розуміється на спорті. Причому самі букмекери можуть і постраждати, якщо, наприклад, матч договірний.

Насправді шанси учасника гри абсолютно не дорівнюють шансам контори.

Ось проста арифметика: коефіцієнт на будь-яке змагання розраховується за формулою — 100 поділені на ймовірність. Якщо «решка» випадає в 50 відсоткових випадків, то коефіцієнт на подію «випаде решка» повинен дорівнювати 2 (100/50). Це означає, що кожна гривня в разі виграшу обернеться двома. Але контора ніколи на це не піде: замість двох, ви виявите коефіцієнт 1,95, 1,9, або 1,85, не отримавши таким чином зі своєї гривні 10, 5 або 15 копійок.

Це так звана комісія, яка у букмекерів зветься «маржею», і її з вас беруть за будь-яку ставку. Оцінивши, наприклад, ймовірність події в 70%, вона виставить не 1,42 (100/70), а щось на зразок 1,3. А якщо ймовірність 5%, то коефіцієнт буде не 20 (100/5), 18 і навіть ще менше.

Ви ще відчуваєте в собі сили обіграти букмекера на довгій дистанції? Для цього, як неважко здогадатися, доведеться в середньому оцінювати вірогідність подій на 20-30 відсотків точніше контори (з урахуванням «маржі» і податку). Для того, аби хоча б зрівняти шанси. Втім, чи зрівняти? Як тільки ви почнете стабільно йти в плюс, ліміт на ставки з вашого рахунку буде урізано. Інакше кажучи, вас змусять ставити однаково маленькі суми на події з коефіцієнтами 20 і 1,5, що, знову ж таки, неминуче призведе до програшу. Адже суперсенсації не можуть відбуватися з такою ж регулярністю, як перемоги фаворитів.

Тепер про договірні матчі. Насправді, всі контори, на відміну від учасників, застраховані від «нечесної гри» за своїми правилами, і абсолютно будь-яку виграшну ставку може особисто розрахувати з коефіцієнтом 1. Здається букмекерові матч «дивним» і відразу скасовуються всі виплати, і ніхто не дізнається, чи була «дивина» насправді.

Однак великі контори намагаються все ж уникати таких ситуацій, щоб не втрачати клієнтів, навпаки, вони намагаються залучати до себе якомога більше азартних людей. І навіть запідозривши учасників змагання в змові, вони все одно приймають ставки. Чому? А все просто: більшість «договірних» матчів — це звичайна інформаційна «качка», яку часто самі букмекери й запускають, оскільки це вигідно. Якщо бути впевненим, що команда А точно переможе команду В, то гравці зроблять ставки на цей результат з будь

-якими, нехай і низькими коефіцієнтами, адже в реальності ймовірність події залишається тією ж, зате «маржа» збільшується багаторазово, і прибуток покриває втрати  від виплат цієї події.

В рекламі цього обдурювання частенько беруть участь відомі спортивні журналісти, фактично обманюючи гравців. Інший раз фейк про «договірні» матчі, а часто прогнозами, продиктованими самими букмекерами. Якщо на чиюсь перемогу вже поставлені солідні гроші, контора намагається урівноважити ситуацію коштом ставок на прямо протилежний результат. При цьому шановний коментатор роз’яснить причини, за якими на цей раз фаворит перемогти не зможе. Приєднавшись до такої оцінки, ви тим самим гарантуєте виграш букмекерові.

Хлопонін Микита, 1 курс, «Face to Face»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram