Ближче до мистецтва

Художня галерея замість звичайних стін під‘їзду — оригінальна задумка одного з мешканців будинку на вулиці Гоголя.

Милуватися картинами XVI століття тепер можна в одній із парадних на вулиці Гоголя. Таке культурне багатство запропонував одеситам мешканець будинку, спеціально запросивши художника для реалізації цього задуму. «Стіни й порожніми були красиві, але, оскільки вони були порожніми, прийшла ідея це поміняти, — розповідає ініціатор містер Джері. Все, що ви бачите тут, — це копії картин XVI — XVIІ століття».

Сам містер Джері теж є художником, йому 72 роки й він взявся прикрашати свій маєток за власні кошти. До цього він довгий час жив за кордоном, де також удосконалював багато будинків.

Як тільки про такий дизайн заговорили в соціальних мережах, до під’їзду почали приходити всі зацікавлені, та навіть стали водити екскурсії. До такого життя містера Джері не готувало. Згодом він пошкодував про таку популярність, бо люди почали смітити. Для таких «поціновувачів мистецтва» він спеціально виставив написи по всій парадній про те, що жувачку треба тримати в роті, а не на підлозі. Наразі Джері платить із власної кишені на прибирання під’їзду. 

Проте, не всім мешканцям будинку подобається таке різнобарв’я. Деякі навіть хотіли ці картини замалювати. За словами сусідів, якщо братися за справу — то покращувати стан парадної до кінця, а не зупинятися лише на картинах і вітражних метеликах, бо більша частина стін, сходів і стелі все ще перебувають не в найкращому стані. Однак, мешканці будинку дуже дбайливо ставляться до свого «маленького музею», тому всюди розташовані камери.

«Якби кожен з нас робив хоча б трохи, щоб зробити світ навколо себе кращим, все було б інакше. На жаль, сьогодні люди нічого не бачать далі свого носа», — зітхає містер Джері.

 

Аліна Кучук

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram