Боротьба з туберкульозом

Туберкульоз — це інфекційне бактеріальне захворювання, яке найчастіше вражає легені. 24 березня — всесвітній День боротьби з туберкульозом. У 2020 році цей день проходив під лозунгом «час діяти»

День боротьби з туберкульозом проводиться з метою активізації діяльності щодо запобігання виникненню та поширенню цієї хвороби, за рекомендацією Всесвітньої організації охорони Здоров’я та на підтримку ініціативи громадського руху «Українці проти туберкульозу». Найпоширенішим вважається легеневий туберкульоз, але попри це, він може вразити й інші органи. Хвороба може бути «відкритою» і «закритою». Відкрита форма — це коли людина хворіє на туберкульоз і може заразити оточуючих. А закрита означає, що бактерії живуть в організмі хворого та не заражають інших людей.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України у вересні 2020 року зареєстровано 1 322 випадки туберкульозу:

— 1 073 нові випадки захворювання;

— 3 випадки з невідомою історією попереднього лікування;

— 249 пацієнтів з рецидивом;

— 24 пацієнти, які відновили лікування після перерви;

— 59 пацієнтів, які розпочали повторне лікування після невдалого;

— 20 інших випадків.

Загалом у вересні 2020 року від туберкульозу лікувалися 14 275 людей. Туберкульозом частіше хворіли чоловіки (17708), ніж жінки (7529) (за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України).

Симптоми туберкульозу:

— біль у грудях;

— кашель протягом 2 тижнів;

— підвищена пітливість;

— підвищення температури;

— втрата ваги;

— збільшення периферичних лімфатичних вузлів.

Туберкульозом можливо заразитися під час вдихання повітря, в якому є паличка Коха, що названа на честь вченого, який відкрив її у 1882 році. Роберт Коху зміг виділити чисту культуру збудника і викликати туберкульоз у піддослідних тварин.

Туберкульоз схожий з актуальною нині інфекційною хворобою під назвою «Covid-19». Симптоми подібні, але це різні захворювання та лікуються вони по-різному. «За добу 15 березня в Україні діагноз COVID- 19 підтвердили 9 642 особам, госпіталізували 2 005 осіб, померли 264, одужали 6 202 людини», — повідомляє «Українська правда». Щоб знизити ризик виникнення туберкульозу, у ранньому віці дітям роблять щеплення, але це лише знижує ризик захворювання та не захищає від нього на 100%. Не варто забувати про своє здоров’я. Потрібно дотримуватися рекомендацій лікарів і всіх норм безпеки!

Анастасія Катречко, 1 курс, «OneBreath»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram