Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Четверта влада в Україні: хто стоїть біля керма?

Деканом факультету журналістики, реклами та видавничої справи, професором, доктором наук із соціальних комунікацій Івановою Оленою Андріївною, яка водночас стала модератором, було запрошено на зустріч зі студентами Одеського національного університету імені І. І. Мечникова та усіма охочими відомого публіциста, журналіста й письменника Віталія Портникова. Захід відбувся за підтримки фонду розвитку ЗМІ посольства США в Україні.

Свою лекцію «4 влада: вплив, виклики, відповідальність» спікер розпочав з присвяти промови Володимиру Жаботинському — єврейському письменнику та публіцисту. Зробивши для аудиторії глибокий екскурс в історію і розповівши про найзнаменитіших євреїв, якими нині пишається Одеса, журналіст поставив питання: хто такий журналіст як особистість?

Після цього пан Віталій перейшов до основної теми своєї лекції: про реалізацію журналіста як «сотворителя» новин. «Ми десятиріччями намагаємося вчити вас технологіям […], але зараз такий світ, що тільки  й встигаємо чомусь навчитись — воно вже застаріле», — констатував журналіст,  чим дав привід майбутнім фахівцям подумати над тим, що журналістика як «фабрика новин» помре на їх очах, адже сьогодні створити новину може кожен.

Отже, за висновками пана Віталія, журналісти сьогодення втрачають свої основні функції, а саме: функції посередництва та інформування, і найголовніше — журналісти більше не настільки оперативні, як ті, хто просто постить у соціальних мережах. Окрім цього, наразі фахівці у сфері журналістики втрачають можливість бути репортами та інтерв’юерами, тому що нині кожна людина може зняти цікаве відео з місця подій чи написати політику приватне повідомлення, у якому поставить незручне питання.

«В 2019 році треба розуміти, що як репортери ми програємо тим, хто пише в Twitter, та й як інтерв’юер я програю, і тоді ким мені бути?», — питає лектор і сам дає відповідь:

«Особистістю».

Особистістю, яка вирішуватиме, хто буде талановитим письменником, а хто графоманом; хто йде в гарному вбранні, а кому краще роздягтися та йти голим; хто буде балотуватися в президенти, а хто стане ніким. На жаль, за словами журналіста, сьогодні в Україні дуже слабка експертна база, і взагалі якість журналістики на досить низькому рівні. Після промови аудиторія поставила спікеру декілька запитань, що викликали бурхливу дискусію, яка тривала не менше, ніж, власне, доповідь.

Анастасія Голубєва

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми