Чому росте біткоїн і чи є сенс його купувати?

Вартість біткоїну на торгах 13 березня досягла рекордної позначки в 60 тисяч доларів. Минулий максимум зафіксували в грудні 2017 року. Тоді курс біткоїна досяг $ 19 511. З того часу він встиг впасти нижче 4 тисяч доларів і повернутися на колишній рівень. Півроку тому криптовалюта коштувала близько 11 тисяч доларів. З того часу її вартість збільшилася на 350%.

Бурхливе зростання котирувань почалося восени 2020 року. Ще в жовтні біткоїн коштував близько 11 тисяч доларів, а вже в грудні його вартість перевищила 20 тисяч доларів. У січні котирування перевищили 40 тисяч доларів.

Після цього вартість біткоїна повернулася на рівень 33 тисячі доларів, проте в лютому стався новий стрибок курсу. На торги вплинула новина про те, що виробник автомобілів Tesla інвестував 1,5 млрд доларів в біткоїн і збирається приймати криптовалюту в якості оплати.

Однак досягнувши 57 тис. доларів за один біткоїн, криптовалюта швидко втратила 20% своєї вартості, і вже згодом біткоїн коштував менше ніж за 48 тис. Втім, це все одно більше, ніж біткоїн коштував до оголошення Маска про велику покупку.

І якщо Маску ставили в заслугу те, що вартість біткоїну так різко зросла, то тепер його ж лають за недавнє падіння курсу. Річ у тому, що у вихідні підприємець зазначив в «Твіттері», що вартість біткоїни «здається зависокою,lol».

Біткоїн почав помітно дорожчати в березні 2020 роки після початку пандемії. У зв'язку з поширенням коронавірусу уряди різних країн ввели обмежувальні заходи, які привели до уповільнення ділової активності.

«Цікавість до біткоїна росте з двох причин: 1) люди завжди прагнули до швидкого заробітку (як золота лихоманка в 16 столітті), 2) неможливо відстежити платежі, що дозволяє обійти оподаткування і кримінальний кодекс» – вважає економіст компанії IB Consulting Вадим Макаров.

США і ЄС вирішили стимулювати свої економіки за допомогою додаткових витрат. Багато інвесторів вважають, що масштабні заходи стимулювання послаблять євро і долар. Також існують побоювання, що зростання грошової пропозиції призведе до прискорення інфляції.

Крім того, експерти та інвестори очікують, що використання криптовалюта в традиційній фінансовій системі буде збільшуватися. На це вказують вирішення окремих компаній. Наприклад, раніше платіжні сервіси Square і PayPal, якими сумарно користуються близько 300 млн чоловік, додали у свої додатки можливість покупки криптовалюта.

На даному етапі біткоїн зростає через попит інституційних інвесторів. Це і наслідок заходів, вжитих державами через пандемію, і вплив минулих виборів в США. Стають помітні недоліки звичних платіжних інструментів. У галузь приходять нові інвестори з пристойними активами, які готові вкладати та зберігати в криптовалюту. Вони ставлять перед собою мету зібрати портфель певних накопичень, що не залежать від економіки держав і політичного порядку.

Але говорячи про криптовалюту в цілому, не варто забувати, що крім біткоїна є й інші види крипти. Наприклад, такі як альткоїн, стейблкоїн, токен та інші. На думку Вадима Макарова, біткоїн популярніший за усіх інших, тому що він перший в своєму роді серед крипти, та його капіталізація вище за других, тому він більш стабільний ніж інші.

Микола Удянського, засновник криптобіржі Coinsbit, дав коментар кореспондентам онлайн-медіа «Vector», в якому пояснював, що перевага біткоїну над класичними акціями в тому, що його може купити абсолютно будь- яка людина — домробітниця, будівельник, вчитель. Через 2-3 роки їм буде володіти 20-30% населення світу. Це призведе до зростання вартості до $ 300 000-500 000 за 1 біткоїн.

Але існує й інший сценарій. Якщо уряди великих країн одночасно заборонять користуватися криптовалютою і володіти нею, ціна впаде в 10 разів. Але такий результат малоймовірний, тому що вже випущений і тестується китайський криптоюань. Плюс на підході криптовалюта з інших країн.

Вадим Макаров уточнює: «Складно щось прогнозувати з приводу подальшого зростання. Є великі гравці, які рано чи пізно захочуть зафіксувати прибуток. Купувати біткоїн варто, але гарантій того, що завтра ціна на нього не впаде, ніяких».

Манастирліу Лідія, 2 курс, «Prostir»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram