«Донорство — братерство крові»: наші студенти долучилися до заходу в межах Тижня громадянського суспільства

Студенти-журналісти відвідали науково-популярну лекцію «Донорство — братерство крові», що відбулася 16 вересня 2023 року в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці імені М. Грушевського. Подію проводили в межах всеукраїнського Тижня громадянського суспільства, котрий цьогоріч пройшов уперше.

Лекторами стали кандидат біологічних наук Володимир Немерцалов та кураторка проєкту «Донор Одеса» Олена Вельможко. На сторінці бібліотеки зазначили, що на захід запросили студентів одеських ЗВО.

Майя Цоколенко, студентка першого курсу, вперше відвідала лекцію на таку тему: «Мені видався дуже цікавим та актуальним цей захід загалом, а особливо в умовах повномасштабної війни. Я сама вже хотіла б здавати кров і таким чином допомагати нашій країні, але мені, на жаль, ще немає вісімнадцяти». Вона додала, чому, на її думку, важливо долучатися до переливання крові: «Я вважаю, що таким чином ти можеш врятувати життя багатьом людям, відчути себе корисною та зробити добру справу».

На лекції слухачам розповіли про історію донорства, познайомили з проєктом «Донор Одеса», зазначили, як донорство крові впливає на організм, та як відбувається весь процес здачі крові.

Майя поділилася своїми думками стосовно того, аби самою стати доноркою крові: «На жаль, доноркою я ще не була через обмеження у віці, але для своїх власних аналізів кров неодмінно здавала. У мене є знайома, яка постійно здає кров, і я пишаюся нею, бо це надзвичайно важливо! Вже з нетерпінням чекаю свого вісімнадцятиліття, аби почати здавати кров».

Микита Кишиневський,

пресслужба факультету