Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Допоможуть. Врятують. Збережуть здоров’я: добірка проєктів (матеріал студентської редакції)

В Україні створено безліч організацій, які займаються охороною, підтримкою та захистом здоров`я українців — адже це найголовніша складова людської життєдіяльності. До Всесвітнього Дня здоров’я ми підготували добірку  соціальних організацій та проєктів, які допоможуть зберегти ваше здоров’я та допоможуть у ситуаціях, в яких людина не здатна діяти самостійно.

1.     Благодійний фонд «Український реєстр донорів кісткового мозку» (Київ, Тернопіль)


В сучасному світі дуже важко знайти відповідного донора людям, яким необхідна трансплантація кісткового мозку, адже лише 25% людей можуть мати родинного донора — іншим необхідно шукати у реєстрах. Шанси українських пацієнтів на порятунок пропорційні кількості зареєстрованих потенційних донорів в реєстрі. Саме з цією метою був створений БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку». Якщо ви бажаєте стати потенційним донором, це можна зробити за посиланням: https://ubmdr.org/Home/RegisterDonor

2.     Мобільні медичні бригади Червоний Хрест України і Médecins du Monde France («Лікарі світу»)


Створені задля того, аби рятувати людей, які знаходяться на лінії розмежування конфлікту на сході України, яких не відвідують лікарі та швидка допомога. Вони не лише надають першу медичну допомогу, але й мають змогу проводити діагностику захворювань завдяки ультразвуковій діагностиці. Наприклад, «Лікарі світу» мають також спеціаліста з жіночого здоров’я і психолога. 

3.     Медбот Марта


Коли ви завантажите Медбот, Марта буде нагадувати про запис до лікаря, розповідати про нюанси медичної реформи, пропонувати оцінити медичний сервіс після відвідування лікарні, дізнатись рівень своєї медико-санітарної обізнаності, а також інформувати про права пацієнтів та перелік безкоштовних медичних послуг. Окрему увагу Марта приділяє вакцинації, профілактиці захворювань та своєчасній діагностиці. Лікарям Марта допомагає в інформуванні пацієнтів щодо вакцинації, а керівникам медичних установ дозволяє всебічно оцінювати ефективність роботи лікарень за європейськими стандартами.

4.     Проєкт «Домашня Опіка» (Харків)


Це комплексна підтримка людям, які частково або повністю втратили здатність піклуватись про себе самі. Така підтримка надається командою фахівців медичної, соціальної та психологічно-духовної сфери. Працівники «Домашньої опіки» забезпечують таким спектром послуг: догляд за хворими, медичні послуги, ведення домашнього господарства, вирішення юридичних питань, організація дозвілля, консультації підопічних та їхніх родичів щодо правильного догляду та користування реабілітаційним обладнанням тощо, надають тимчасове випозичання реабілітаційного обладнання.

5.     Проєкт «Дитинство без насильства» (Київ)


Створений задля того, щоб навчити працівників медичної сфери виявляти та реагувати на випадки насильства над дітьми, адже медичні працівники часто перші, хто бачить дитину-жертву насильства. Також, під час звичайного огляду, вони можуть зафіксувати прикмети, непомітні для колег з інших сфер.

6.     Перша допомога і спецпідготовка FAST


Компанія, яка проводить тренінги з домедичної допомоги всі охочим, різноманітним компаніям, службам. Також навчають протипожежної та виробничої безпеки та поставляють обладнання для порятунку життя людей. Після проходження відповідного курсу ви зможете в екстрених ситуаціях допомогти врятувати життя людині. Адже дізнаєтесь не лише теорію з книг, але й зможете практично відпрацювати всі навички.

Пономаренко Олександра

                                                                                      ФОТО з архівів організацій

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний