Доторкнутися до історії: екскурсія студентів-журналістів до музею

 Студенти 1 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи 28 лютого 2024 року відвідали палеонтологічний музей Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. 

У межах дисципліни «Історія України та української культури» майбутні журналісти завітали на екскурсію від історикині Зої Гузенко до палеонтологічного музею, де зберігається більше ніж 60 тисяч експонатів різних часів. 

Пресслужба нашого факультету поспілкувалася з Тарасом Гончаруком, професором кафедри історії України ОНУ імені І. І. Мечникова, щодо візиту студентів до музею: «Студенти з великим ентузіазмом йшли на зустріч. Зоя Епіфанівна вміє зацікавити своїми розповідями, і музей сам по собі є унікальним. Я дуже радий, що стільки студентів сьогодні прийшли і, судячи з їх реакцій, я впевнений, вони прийдуть ще. Палеонтологічний музей — це гордість нашого університету, а водночас спогад про вимерлу флору і фауну цього регіону. Кількість тварин і рослин зменшується на очах через діяльність людини, а тому про це, звичайно ж, треба пам’ятати студентам. У контексті дисципліни ‘‘Історія України та української культури’’ сьогодні ми доторкнулись до історії української науки. Я вважаю, що ця зустріч була корисна для студентів-журналістів, аби вони знали цю частину історії та могли нести далі досягнення нашої науки та зокрема команди одеського палеонтологічного музею». 

Своїми враженнями поділились також і студенти: «Я дуже проникнулась атмосферою музею та розповідями істориків. Мені було неймовірно цікаво подивитися на предмети давнини та почути як відбувалися їхні розкопки. Окрім мамонтів, чиї розміри справді вражають, мені дуже сподобались амоніти. Ще більше мене надихала зустріч із однокурсниками після довготривалих канікул, адже я була рада побачити їх усіх знову», — Віолетта Нічепуренко. Прокоментував своє захоплення цим візитом до музею й Максим Дубчак: «Мене справді зацікавила ідея піти в музей, аби дізнатися історію рідного міста з цього боку. Найбільше мені сподобались експозиції мамонтів та скам’янілості тварин».

Студенти також запевнили, що мають бажання повторити цей досвід у вільний час. «Я залишився під враженнями від екскурсії, тому хочу не тільки досліджувати деякі теми надалі самостійно, а й прийти на виставку ще раз, зі своїми друзями», — додав наостанок Максим Дубчак.

Юлія Мельник,
пресслужба факультету

Фото: авторські

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram