Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Дихаємо глибше: екологи промоніторили забруднення атмосфери

Повітря Одеси чисте та не становить ніякої небезпеки для містян. До такого висновку дійшли експерти Одеського державного екологічного університету, які промоніторили ситуацію в місті  в затверджених точках контролю.

Незначне перевищення норм спостерігається на перетині транспортних магістралей міста. І це не дивно, адже понад 85% повітря забруднює саме автотранспорт. Найбільш скрутна ситуація спостерігається в районі Автовокзалу, 1 станції Люстдорфської дороги, Олександрівского та Добровольского проспекту. Найкраща – на вулиці Львовській. Екологи повідомляють: спостереження проводилися завдяки сертифікованим приладам.

«За тими показниками, які вимірюються за допомогою сучасного фінського приладу рівень забруднення в межах норми.  Він ще нижче. Але через те, що протягом 2-3 днів в Одеській області були тумани, прилади це сприймають, як пил, а не як частинки води »доповів Начальник відділу моніторингу повітря ОДЕУ Олег Гриб.

Проте, стан повітря в Одеській області є найбільш скрутним у порівнянні з іншими містами України. І це все не через наявність великої кількості шкідливих речовин, а через застарілу методику оцінювання стану забруднення повітря, якій понад 40 років.

«У нас в ці 5 основних забруднюючих факторів потрапляють зміст формальдегідів в атмосфері. Це продукти горіння палива. А у нас з 8 пунктів оцінювання якості атмосферного повітря, 7 знаходяться на основних автомагістралях міста.  І тільки один з пунктів, знаходиться в чистій зоні на Французькому бульварі. Це означає, що ми вимірюємо рівень забруднення прямо з вихлопних труб »відмітив Начальник Гідрометцентру Чорного та Азовського морів Віктор Ситов.

Не підтверджують екологи й інформацію щодо високих показників чадного газу. Наголошують, інколи він дійсно  може підвищитися залежно від погодних умов, міських туманів, антициклону та температурної інверсії. Але в межах норми. На рівень СО впливає і традиційне для Одеської області  спалення листя. 

«Листя містять в собі цілий ряд канцерогенних речовин, вони потрапляють в атмосферу, а якщо у нас ще стоїть інверсія і туман, так вони взагалі стеляться по низинах, ну і в результаті потрапляють в наші легені»зауважив Начальник Гідрометцентру Чорного та Азовського морів Віктор Ситов.

Нагадаємо, вимірювання рівню забруднення повітря спеціальним приладом проводиться раз у пів року.

Карина Шадунц

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний