Дихаємо глибше: екологи промоніторили забруднення атмосфери

Повітря Одеси чисте та не становить ніякої небезпеки для містян. До такого висновку дійшли експерти Одеського державного екологічного університету, які промоніторили ситуацію в місті  в затверджених точках контролю.

Незначне перевищення норм спостерігається на перетині транспортних магістралей міста. І це не дивно, адже понад 85% повітря забруднює саме автотранспорт. Найбільш скрутна ситуація спостерігається в районі Автовокзалу, 1 станції Люстдорфської дороги, Олександрівского та Добровольского проспекту. Найкраща – на вулиці Львовській. Екологи повідомляють: спостереження проводилися завдяки сертифікованим приладам.

«За тими показниками, які вимірюються за допомогою сучасного фінського приладу рівень забруднення в межах норми.  Він ще нижче. Але через те, що протягом 2-3 днів в Одеській області були тумани, прилади це сприймають, як пил, а не як частинки води »доповів Начальник відділу моніторингу повітря ОДЕУ Олег Гриб.

Проте, стан повітря в Одеській області є найбільш скрутним у порівнянні з іншими містами України. І це все не через наявність великої кількості шкідливих речовин, а через застарілу методику оцінювання стану забруднення повітря, якій понад 40 років.

«У нас в ці 5 основних забруднюючих факторів потрапляють зміст формальдегідів в атмосфері. Це продукти горіння палива. А у нас з 8 пунктів оцінювання якості атмосферного повітря, 7 знаходяться на основних автомагістралях міста.  І тільки один з пунктів, знаходиться в чистій зоні на Французькому бульварі. Це означає, що ми вимірюємо рівень забруднення прямо з вихлопних труб »відмітив Начальник Гідрометцентру Чорного та Азовського морів Віктор Ситов.

Не підтверджують екологи й інформацію щодо високих показників чадного газу. Наголошують, інколи він дійсно  може підвищитися залежно від погодних умов, міських туманів, антициклону та температурної інверсії. Але в межах норми. На рівень СО впливає і традиційне для Одеської області  спалення листя.

«Листя містять в собі цілий ряд канцерогенних речовин, вони потрапляють в атмосферу, а якщо у нас ще стоїть інверсія і туман, так вони взагалі стеляться по низинах, ну і в результаті потрапляють в наші легені»зауважив Начальник Гідрометцентру Чорного та Азовського морів Віктор Ситов.

Нагадаємо, вимірювання рівню забруднення повітря спеціальним приладом проводиться раз у пів року.

Карина Шадунц