Емоції: наші друзі чи вороги?

Кожен з нас переживає десятки різноманітних емоцій щодня. Це може бути злість через невиконану обіцянку, страх перед майбутньою сесією або, навпаки, радість після чергової перемоги улюбленої спортивної команди. Очевидно, що далеко не весь спектр емоцій дарує нам відчуття гармонії та щастя, але в цьому і є суть всесвітньої рівноваги: там де є інь, завжди знайдеться янь. Дипломована психологиня Тетяна Клементьєва, поділилася практичними порадами про те, як саме працювати над своїми внутрішніми переживаннями та вміти перетворити їх на невичерпне джерело енергії та сили.

В першу чергу треба з’ясувати, з чим ми маємо справу. Емоція, за словами Тетяни, це реакція організму на зовнішній подразник (пандемія коронавірусу, сесія чи народження кошенят). «У китайській філософії виділяють два види світосприйняття: емоції та відчуття. Тривалість перших досить низька, у середньому 15-20 секунд. Цього не скажеш про відчуття. Вони можуть тривати днями й призводять людину до стабільного емоційного стану. Саме тому важливо максимально продуктивно працювати зі своїми емоціями», — зазначає психологиня.

Що саме треба робити? Тетяна зазначає, що, по-перше, треба усвідомити та прийняти той факт, що не існує негативних або позитивних емоцій. «Я глибоко переконана, що всі вони однаково важливі та містять у собі енергію, яка сприяє зростанню духовної складової особистості», — стверджує вона. По- друге, варто почати аналізувати свій внутрішній стан. Тетяна рекомендує кожні пів години ставити собі наступне запитання: Що саме я зараз відчуваю? «Це може бути страх, злість або радість. Усвідомлення допоможе чітко побачити та розпізнати емоцію, а це, в свою чергу, дасть нам змогу використати її на власну користь», — радить спеціаліст. По-третє, треба прийняти цю емоцію. Психологиня стверджує, що не треба ні з чим боротися. Просто дозвольте емоції, яка переповнює ваше тіло, пройти крізь вас. Іншими словами — проживіть її. В цьому вам допоможуть наступні фрази: «я приймаю емоцію, яку відчуваю зараз»; «я тебе (емоцію) бачу та усвідомлюю»; «я дякую тобі за той ресурс, який ти мені даєш».

«Ці прості поради дійсно здатні перевернути, в гарному сенсі, світосприйняття, але найголовніше в цій, як і в будь-якій іншій справі, — систематичність. В такому разі, у вашому житті почнуть панувати гармонія та баланс», — підсумовує Тетяна. Але що таке «баланс та гармонія»? Мабуть, це вже зовсім інша історія…

Клементьєв Вадим, 1 курс, «Моменталіст»

Фото: bsmu.edu.ua

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram