Філософія квітів

Хризантема, троянда і тюльпан…Що це може означати? Можливо, він хотів сказати мені, що варто вже пробачити його чи навпаки все закінчено? Чи в його розумінні цей букет нічого не означає?

Квіти – те, що можна подарувати як доповнення чи, навіть, як основний подарунок на свято. Якщо трошки покопатися в історії, можна знайти багато підказок, що розкриє нам очі на дивовижний світ мови квітів. Флоріографія, або мова квітів, існує ще з далеких часів. Символічне значення приписувалося квітам в давніх культурах Азії, Африки, Індії та Китаю. В Біблії зустрічаються згадки про особливі значення рослин. Мова квітів була відома в середні віки та епоху Ренесансу. Немає основного джерела появи цієї мови, адже щось пов’язано із міфами чи легендами. Навіть Вільям Шекспір використовував цю мову в своїх п`єсах і сонетах.

Що ж потрібно знати при виборі букету? Якщо говорити про кількість квітів в букеті, то в Європі непарна кількість наділяє букет позитивною життєвою енергією і гармонією. У Великобританії та США, навпаки, традиція дозволяє дарувати парну кількість квітів. А в деяких частинах Азії не можна дарувати букет із 4 кольорів, тому що це число асоціюється зі смертю. Для романтичних побачень можна подарувати одну квітку.

При виборі букету можна враховувати стать, але це вже не обов’язково. Чомусь більшість асоціює букет із жіночим подарунком, але якщо пригадати спортивні змагання, концерт улюбленого співака чи просто день народження друга, то квіти можуть бути гарним знаком поваги до людини. Якщо ви хочете зробити приємне діячу мистецтва, наприклад, акторові, письменникові або співакові, допустимо дарувати троянди різних відтінків. Квіти виражають любов до таланту людини, повагу і захоплення.

Що може сказати колір? Помаранчевий колір квітки може сказати про силу, владу та гордість. Білий – символ молодості, чистоти, невинності, а блакитний – символ сім’ї. Тому обирайте квіти з обережністю, щоб не сказати лишнього.

Якщо говорити про самі види квітів, то тут можна знайти цілі довідники за значенням. Ви не знаєте як відмовити людині? Подаруйте гвоздику полосату. Хочете навпаки сказати «Так»? Тоді час для гвоздики одного кольору. Прощаєтесь з кимось? Ірис ідеальне підійде для цього моменту, адже в перекладі означає «Я тебе ніколи не забуду».

Беручи до уваги ці правила можна зібрати дуже гарний та символічний букет. Наприклад, ви збираєтесь подарувати своїй подрузі букет на річницю вашої дружби. Візьмемо непарну кількість квітів, додамо жовті та рожеві кольори, адже дівчина молода і позитивна. Обираємо до букету жовтий тюльпан, що буде означати «Твоя посмішка, наче сонячне світло».

Слідувати мові цих прекрасних рослин – справа кожної людини, адже уже не 19 століття і зустріти людину, яка зрозуміє ваш натяк, буде важко. Але якщо хочете замаскувати своє ставлення до людини чи зробити освідчення у почуттях цікавішим та романтичнішим, то мова квітів вам у допомогу.

Кропивницька Катерина, 2 курс, «Salt»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram