Як карантин вплинув на український шоу-бізнес

Музична індустрія зазнає збитків від гастролей, які не відбулися, але ж ще як мінімум місяць артисти будуть відірвані від сцени, не рахуючи дрібні підробітки. Пандемія зачепила не тільки світову економіку, а й український шоу-бізнес. Хто з музикантів терпить найбільше збитків через карантин і скільки втрачають артисти — читайте нижче.

В першу чергу потрібно відзначити тих, хто більше постраждав. Ні для кого не таємниця, що між глядачем і артистом є кілька ступенів: майданчик, квитковий агрегатор, організатор, продюсер та інші. Основні витрати лягають на організаторів. Вони орендують майданчик, замовляють рекламу і нерідко беруть гроші в борг, поки буде не продано останній квиток.

Багатьом зрозуміло, що коли закінчиться пандемія, шоу-бізнес не буде чекати стрімкий світанок. Через те, що запити на перенесення концертів багато, а дат і майданчиків немає. При цьому артистів чекають недобори, через те, що у глядачів, як мінімум, не буде зайвих грошей на квитки.

З введенням карантину користувачі соціальних мереж стали публікувати набагато більше постів. Ця статистика також торкнулася й артистів. Тому основний дохід їм приносила реклама та активність на їхніх акаунтах в Інстаграм.

Так, наприклад, в соціальних мережах почали добре заробляти українська співачка Оля Полякова, яка запустила свій фітнес-марафон і створила чек-лист для жінок, які шукають вічну молодість, телеведуча і співачка СолоХа, на своїй сторінці в Інстаграм поділилася тим, що поки заробляє тільки на рекламі. Але, треба відмітити, що запити на рекламні інтеграції скоротилися, тому більшість відеоблогерів і представники шоу-бізнесу змушені знижувати ціни на 20-50%.

Також хочеться згадати відомий одеський гурт «Деньги Вперёд», яких теж торкнувся карантин. Лідер групи Фелікс Шиндер в інтерв’ю для онлайн-видання «Folga» розповів, що дуже скучив за концертами. Весняний тур, який повинен був пройти з квітня по травень, перенісся на осінь. Гроші організаторів пішли в порожнечу. А найприкріше те, що не відбулись європейські гастролі, особливо фестиваль Sziget в Будапешті.

Спосіб заробити втратили й інші вокалісти, які виступали в різних закладах слідуючи поставленій програмі. Студентка Вероніка Джога, яка до карантину повинна була працювати в одному з хороших ресторанів Одеси, втратила роботу. І навіть зараз, під час ослабленого карантину, багато закладів не можуть дозволити собі найняти вокалістів і запускати проєкти. Але за словами Вероніки, в карантині можна знайти свої плюси: був час потренуватися і навчитися краще грати на синтезаторі. Дівчина навіть написала тексти до своїх нових пісень.

Поїздки на конкурси та фестивалі довелося скасувати й багатьом танцювальним групам. Наприклад, сучасний танцювальний колектив «Charm» з Білгород-Дністровська не виступає з самого початку карантину. Довелося скасувати поїздку в Польщу і Румунію і кілька виступів в невеликих містах України.

Було б неправильно не згадати що буквально місяць тому співачка Оля Полякова звинуватила владу у знищенні шоу-бізнесу і закликала представників музичної індустрії та всіх охочих вийти на мітинг проти коронавірусних обмежень в організації концертів.

Співачка записала відеозвернення в якому розповіла, як непросто живеться артистам шоу-бізнесу через постійне скасування концертів. Вона вважає абсурдним рішенням забороняти концерти, коли дозволена робота метро. У Полякової через це зірвалося вже чотири концерти. Також співачка згадала, що виступ на День Незалежності не приніс їй ніяких грошей. Заява про скасування карантинних обмежень не вважалася б абсурдною, якби в прокураторі не порушили кримінальну справу на організаторів концерту до Дня міста в Одесі. Про це повідомили в пресслужбі Офісу Президента. Якщо слідство зможе знайти зв’язок між зростанням захворюваності та проведенням концерту, то організаторів оштрафують на 170 тисяч гривень.

Виходячи з усього перерахованого вище можна зробити висновок, що після карантину буде перенасичення розважального ринку, адже в одному сезоні треба вмістити півтора. А у населення не буде зайвих грошей і бажання витрачатися як раніше. Всі підрядники будуть підіймати ціни зі зрозумілих причин.

Манастирліу Лідія