Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Як подолати осінню депресію?

depression_relief_happy_woman1

З приходом осені у багатьох з нас з’являються напади нудьги. Для одних вони можуть бути пов’язані з нестачею тепла, для інших – з відсутністю вітамінів, а для когось – з великою кількістю одягу. Погіршення настрою, зниження активності, відчуття тривоги, сонливість протягом дня, підвищений апетит можуть свідчити про осінню депресію. Осіння депресія: що це таке і як її перемогти? З цими питаннями нам допоміг розібратися професійний психолог Лілія Коваленко.

– Чому виникає осіння хандра?

Медики пов’язують появу осінньої депресії з порушенням обміну серотоніну – нейромедіатора, що впливає на настрій. Дослідження показали, що восени і взимку вміст серотоніну в мозку значно нижче, ніж влітку. Також роль відіграє гормон мелатонін – регулятор добових ритмів, вироблення якого залежить від кількості світла. Восени і взимку світловий день значно коротший, тому багато людей починають відчувати симптоми депресії.

– Які симптоми даного розладу?

Починається хандра і апатія. Погляд на життя стає песимістичним. До улюблених занять втрачається інтерес. Втома настає дуже швидко, до того ж без всяких причин і навіть після сну, а якщо людина вже чимось займається, то стомлюваність дуже висока. Постійна сонливість або безсоння, небажання робити що-небудь і нездатність прийняти хоч одне рішення. З людьми спілкуватися немає сил, самооцінка падає. Як правило, триває дане захворювання близько 3-х місяців.

Які методи по боротьбі з осінньою нудьгою Ви могли б порадити?

Наприклад, використовувати світлотерапію – більше світла. Люмінесцентні лампи імітують денне світло і непогано допомагать. Також потрібно постійно гуляти вдень. Їсти більше овочів і фруктів, приймати вітаміни (тільки пам’ятайте, в яких випадках вітамін перетворюється на отруту). Треба їсти продукти, які містять серотонін, гормон «радості» – сливи, сир, банани, інжир, шоколад (обов’язково чорний). Оточити себе потрібно яскравими квітами і в інтер’єрі, і в одязі. Замість чаю та кави пити сік. А ще – пийте какао (той же шоколад). Приймайте гарячий душ з ранку, і гель для душу придбайте з запахом цитруса. Не менш ефективними ліками від нудьги є і спілкування з кішками. Кішки лікують від марного занепокоєння і надмірної втоми теплом свого тіла і характерним “мурчанням”. Але не лише собаки і кішки є “домашніми психотерапевтами”. Із стресами і смутком відмінно справляються й інші домашні улюбленці: акваріумні рибки, птахи, кролики, хом’яки і навіть комахи. Зустрічайтеся з друзями, ходіть на дискотеки і в театр. Відпочивайте від телевізора, новин і тому подібного. І ні в якому разі не ігноруйте депресію – з нею треба боротися.

Ці нескладні поради можуть допомогти вам впоратися з осінньою депресією і надовго забути про неї. Проте, важливо не забувати, що перепади настрою, безсоння і швидка стомлюваність можуть бути ознаками захворювань. При збереженні поганого самопочуття і пригніченого настрою слід звернутися за консультацією до фахівця.

Одна хороша річ в осінній депресії все ж існує. Вона, як і все погане, не триває вічно. Осіння депресія, розпочавшись у вересні, до зими вже повністю зникає. Звичайно, у багатьох людей хурделиця і морози теж не викликають захоплення, але це вже не осіння депресія.

Пітюкова Юлія

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний