Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Як подорожувати студенту?

Подорожі – невід’ємна складова активного та яскравого життя. Сьогодні це спосіб і розважитись, і розширити власний світогляд. Впевнена, насолоду від мандрівок отримуєш й ти. Однак, чи є можливість «побачити світ» доступною для пересічного українця, а тим паче для студента? І чи стала угода про безвізовий режим рушієм для оживленого туризму в Україні?

 

На початку червня 2017 року «безвіз» набув чинності. Подія була очікуваною, проте жваво обговорюється й до сьогодні. Думки з приводу нововведення розділились на два табори. Одні відверто підтримують, адже відбулось полегшення процесу перетину кордону. Інші вважають: подорожувати зможуть лише заможні українці. Остання думка є доречною, адже умови виїзду до Євросоюзу є майже непідсильними для тих же студентів, ланки суспільства, що потребує цього чи не найбільше. Перелік документів налічує: біометричний закордонний паспорт (стандартне оформлення коштує 557 грн 32 коп), зворотній квиток, гарантійний лист або запрошення, наявність готівки (45 євро на добу), заброньоване житло, медичне страхування (від 170 грн). Отже, лише вікенд у будь-якій європейській країні жорстко вдарить по гаманцю сучасного українського студента. Нагадаю, з початку 2017 року академічна стипендія студентам вищих навчальних закладів виплачується згідно з рейтингом: мінімальна становить – 1100 грн, підвищена – 1400 грн. Сьогодні грошову винагороду за успіхи у навчанні отримують близько 40-45% студентів ВНЗ. Це майже вдвічі менше, аніж у 2016 навчальному році. За даними Міністерства фінансів з 2018 року є наміри скоротити цей відсоток до відмітки 25. Чи підтримається ідея Міністерством освіти – покаже лише час. Однак, це неприємна перспектива для молоді, що навчається, адже третина студентів позбавиться прибутку. Звісно, є змога частково працевлаштуватись під час навчання, відкладаючи необхідні заощадження. Однак, чи стане такий підхід путівкою до мрій подорожі, чи шляхом до низького рівня власної освіченості? Питання каверзне.

Нині в Україні в цілому й в Одесі загалом існує чимало туристичних агентств. Всі вони різного класового спрямування, але усі мають одну мету – забезпечити будь-якого українського споживача якісним комплексом туристичних послуг. «Ми працюємо для всіх, але студенти приходять нечасто, хоча наша цінова політка одна з найбільш вигідних. Це не дивно, в них просто бракує коштів, а якщо вони й є, то в останню чергу йдуть на подорожі. Це так прикро! Щоб зрозуміти як побудований світ – слід «відкривати горизонти» ще з юного віку» – ділиться досвідом заступник менеджера мережі турагенств Олена. «Ми маємо чимало пропозицій, вартість дводенних турів до Європи стартує вже від 150$. На сьогоднішній день ціна поїздки до ЄС впала, адже із вартості путівки віднімається вартість візи. Однак, я розумію, що для студента це все одно дорого. Тому завжди раджу почати з мандрівок Україною. Щодо оживленого туризму: після підписання угоди про безвізовий режим істотного зростання туристичного потоку до Європи не відбулося. Як і раніше, українців зупиняє фінансова складова. За нашою статистикою, європейські курорти без віз відвідують стільки ж українців, скільки їздили й по візах».

Кілька порад для максимального здешевлення відпочинку в Європі:

  1. Купуйте білети завчасно (хоча б за півроку).
  2. Відправляйтесь у подорож на спаді туристичного сезону (для кожної країни різний).
  3. Бронюйте квитки на вівторок, середу, четвер (як правило у ці дні вони найдешевші).
  4. Якщо маєте намір подорожі автостопом, то використовуйте всесвітній портал Blablacar (це більш безпечно).
  5. Знайти дешеве чи безкоштовне житло можна завдяки програмам каучсерфінгу (слід бути гарним гостем).

 

Ирина Стрижак

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний