Як студенти поєднують навчання та роботу за фахом?

У сучасному світі студентство часто вимагає не тільки зосередженості на навчанні, але й здатності забезпечити собі фінансову стабільність. Багато студентів змушені балансувати між навчанням і роботою. Цей ритм життя, який поєднує навчання та роботу, виявляється не тільки викликом, але й може мати значний вплив на студентський досвід і майбутню кар’єру. У нашому матеріалі ми розглянемо, як студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи намагаються впоратися з цим складним завданням, зберігаючи баланс між навчанням та професійним зростанням.

Єлизавета  Кошуба, студентка 2 курсу, розповіла: «Наразі  я працюю в онлайн-режимі в  додатку Instagram, а саме займаю посаду SMM-менеджера в агентстві. Так як я не люблю сидіти на місці, та й залежати від когось, а мені вже майже 19 років, то почала  привчатися до  самостійного життя. На жаль, гроші відіграють велику в роль в житті кожної людини, тому я не є винятком». Натомість завдяки тому, що дівчина працює онлайн, то їй вдається поєднувати роботу з навчанням. «Іноді бувають випадки, коли терміново потрібно змонтувати відео, викласти історії клієнта чи зробити креатив для реклами, а я в цей час ще й навчаюся, тоді виникають труднощі, проте це відбувається дуже рідко. Направду кажучи, професія SMM-менеджера дуже тісно пов‘язана з журналістикою. Саме навички та теорію, які отримала в університеті, знадобилися мені в роботі», — додала Єлизавета.

Анна Голоденко, студентка 2 курсу, нині працює прессекретаркою в Господарському суді Одеської області. Їй хотілося спробувати себе у сфері, яку вивчає в університеті та почати набирати власний досвід роботи, який скрізь так потрібен. «До того ж, фінансова самостійність — це завжди добре. У мене вийшло так, що графік роботи збігається з розкладом пар, тому вечорами та на вихідних роблю всі відпрацювання та готуюся до сесії, яка вже дуже скоро. Це дуже втомлює як морально, так і фізично, натомість я отримую багато знань, які допомагають мені розвиватися та малими кроками йти до своєї мети. У ході роботи у мене виникла головна складність — надзвичайно багато часу спілкування з людьми», — зазначила студентка. Натомість через певний час їй легше комунікувати, хоч працює не так і довго. Анна радить для тих студентів, які розглядають можливість поєднати роботу та навчання, щоб вони були готовими до того, що одне з двох, роботу чи навчання, доведеться поставити в пріоритет, адже не буде часу та змоги робити все одночасно. 

Микита Кишиневський, студент 3 курсу, обрав трохи інший напрямок — громадську організацію  «Робимо вам нерви», де займає посаду копірайтера: «Навесні я все більше стверджувався у думці, що хочу працювати за фахом. Я розумію, що навички та знання, отримані в університеті, у результаті можу та хочу застосовувати на практиці — в роботі. І ось поки я навчаюся, то маю можливість отримувати досвід, навіть якщо не отримуватиму за нього кошти».

Навчання йому не стало на заваді, адже хлопець почав працювати тоді, коли практично закрив усі предмети, боргів не мав, а тому почував себе в цьому плані вільно. Великих труднощів у тому, аби поєднувати роботу в ГО та навчання, у нього не було б, адже вона не вимагає від повної зайнятості. Додає, що за місяць йому необхідно написати 1-2 колонки та 3-4 пости в Інстаграм. Тобто Микита міг би виконувати ці завдання разом із тими, що були б в університеті. Стосовно ставлення викладачів розповідає, що вони максимально лояльно та з розумінням ставляться до студентів, що працюють, а тим паче — за спеціальністю. «Мені здається, що їм приємно знати, що ті знання, які вони дають студентам, приносять користь та уже використовуються під час роботи», — додав він. 

А студентам рекомендує не боятися писати у будь-які редакції для працевлаштування, навіть якщо вона буде безоплатна: «Безкоштовні руки потрібні всім, а ви до того ж наберетеся досвіду, аби в майбутньому розуміти, як працює редакція, а згодом влаштуватися на оплачувану роботу. До того ж можна знаходити волонтерські проєкти й шукати можливості в них. Наприклад, можна заповнити форму, аби доєднатися до команди Ukraїner. Тобто найголовніше — це не боятися заявляти про себе та про своє бажання працювати».

Наталія Сатанівська,

пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram