Як студенти-журналісти долучилися до волонтерського руху

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи завжди намагалися переймати найкращі традиції життя молоді з-за кордону. Одним із таких захоплень стало волонтерство – добровільна, а головне безкорислива діяльність, покликана допомагати не тільки окремим людям, а й людству в цілому. Чому молоді люди беруть участь у благодійних акціях, та що після цього відчувають? Про це ми запитали у майбутніх журналістів.

Для сучасних журналістів важливо не просто висвітлювати події та проводити розслідування, а також мати свою громадянську позицію. Саме це допомагає рухати та змінювати світ на краще. Тому недивно, що студенти нашого факультету також беруть участь у різноманітних акціях та намагаються поєднати своє активне студентське життя з благодійною діяльністю.

«Я почав займатися волонтерством, бо на якийсь час просто почав вірити у добро та справедливість», – розповів студент 2 курсу Володимир Лук’янчук. Хлопець брав участь у волонтерському загоні і цілий рік пробув його капітаном. Юнаки та дівчата допомагали ветеранам Другої світової війни та пенсіонерам; здавали кров на допомогу тим, хто цього потребує; брали учать у тренуваннях Червоного Хреста та просто проводили свій вільний час із користю для себе та інших. Тепер Володимир вміє надавати першу медичну допомогу в умовах бойових дій, зокрема і при вогнепальних пораненнях, до того ж деякий час перебував у Національному Корпусі, де також виконував різноманітні доручення. «Найулюбленішим моментом за весь час моєї волонтерської діяльності, було, коли ми власноруч встановили пам’ятник загиблим воїнам АТО (ООС). Він і досі у парку стоїть», – поділився своїми враженнями Володимир.

Вероніка Бідна, студентка 2 курсу, вперше стала волонтеркою ще в 11 класі – під час проведення Одеського міжнародного кінофестивалю. Завдяки участі у подібних заходах Вероніка усвідомила важливість цієї місії – допомагати іншим, та в ці моменти відчуває неабияке натхнення та піднесення. Під час навчання в університеті вона допомагала в Ботанічному саду і на Фестивалі одеської пісні. «Подивившись на волонтерів, які займаються цим вже довгий час, зрозуміла, що не хочу завершувати. Під час цієї діяльності студенти подорожують світом, зустрічають нових людей, вивчають іноземні мови та розширюють свій світогляд, що також дуже важливо для майбутніх журналістів», – розповіла Вероніка.

Впродовж чотирьох років волонтерством займається студентка 3 курсу нашого факультету – Катерина Харченко. Дівчина брала участь у Фестивалі ідей, Вишиванковому фестивалі та різноманітних соціальних проєктах. Зараз залучена до проєкту інтегрованого театру «Рівні», що організований для дітей із порушеннями слуху. Катерина вважає, що відповідальність за благополуччя цього світу лежить на кожному, і не потрібно чекати, коли хтось почне його змінювати, треба почати з себе. «Коли я допомагаю комусь, бачу результат своєї допомоги. Від цього отримую сильне задоволення. Розумію, що життя не марне, а щось справді значить. Чітко можу сказати, що зробила, і розумію, що цим впливаю певним чином на світ навколо себе», – прокоментувала Катерина.

Студентське волонтерство – гарна тенденція, що шириться по всьому світу. Це не просто робота, діяльність не для матеріального прибутку, а – для усвідомлення та популяризації цінностей, розширення світобачення та відчуття важливості своєї діяльності для всього світу. Окрім цього, це дає старт молодим та активним представникам суспільства для особистісного розвитку та набуття нових, корисних навичок.

Вікторія Грищенко

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram