Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Як студенти-журналісти поєднують роботу та дистанційне навчання

Поєднувати навчання і роботу – виклик, із яким студенти-журналісти здатні впоратися за будь-яких умов, адже з перших років навчання знають про важливість оперативності та дотримання дедлайнів. Ми розповімо, як в умовах дистанційного навчання наші студенти встигають робити все: і навчатися, і працювати…

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи ще на початку навчального року був готовий за потреби перейти на дистанційне навчання. Робочі програми викладачів складені з орієнтиром на практичну складову, аби студенти отримали необхідні фахові навички за будь-яких умов: під час занять в аудиторії чи дистанційно. Заняття проводяться відповідно до затвердженого розкладу, що зручно для студентів: у вільний час студенти займаються своїми особистими справами та мають можливість без шкоди для навчання – працювати.

Більшість студентів нашого факультету, із якими ми поспілкувалися, зізналися, що дистанційне навчання розширило їхні можливості. І тепер поєднувати навчання та роботу – простіше. Олександра Манохіна, студентка 2 курсу, працює телеведучою на одному з одеських телеканалів. Робота подекуди вимагає термінової присутності у студії, тому дистанційне навчання значно полегшило виконання її професійних обов’язків: «Мені стало на багато легше. Такий формат навчання не прив’язує до місця. Можу бути в будь-де і паралельно слухати лекцію». Схожу думку висловила Аліна Кучук, студентка 3 курсу, яка вдало поєднувала навчання і роботу й до введення карантинного режиму: «Дійсно, стало значно простіше. Можу відвідувати лекції з будь-якого місця, тобто я не прив’язана до навчання в аудиторії. Через це – простіше, звичайно. Розподіляю час та займаюся своїми справами. Просто потрібен інтернет, телефон».

Для майбутніх журналістів пріорітетним є здобуття освіти, тому вони намагаються підлаштовувати свій робочий графік під розклад занять. Валерія Мазур, студентка 3 курсу, розповіла, як вона підлаштовувала роботу під навчальний розклад: «Одна з моїх робіт – тренер з танців. Я узгоджувала графік тренувань із графіком навчання, аби не пропустити заняття та здобути необхідні знання». Завдяки універсальній програмі дистанційного навчання для багатьох студентів ситуація змінилася: «Через те, що я сиджу постійно вдома, у мене є доступ до мого комп’ютера. У моєму випадку робота полягає саме з ним. Нічого не заважає мені навчатися та виконувати свою роботу», – поділився своїм досвідом Всеволод Васильєв, студент 2 курсу.

Суттєво допомагає студентам те, що викладачі, як і зазвичай, проводять для них додаткові індивідуальні консультації. Якщо виникають деякі труднощі і потрібно бути присутніми на роботі, – студенти мають змогу відпрацювати пропущенні заняття в онлайн форматі.

Наші студенти завжди відповідально ставляться до навчання за будь-яких умов: в аудиторії чи дистанційно. Студенти усвідомлюють важливість якісної журналістської освіти в сучасному світі, тому й форми позанавчальної самореалізації обирають такі, які не заважають навчанню, а лише допомагають їх творчому та професійному розвитку.

Ліза Цурікова

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми