Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Як українцям безпечно подорожувати під час карантину?

Цього року життя кожного українця суттєво змінилось через пандемію коронавірусу . Проте для багатьох це не стало приводом для скасування своїх подорожей. Але слід пам’ятати про безпеку свого здоров’я і дотримуватися усіх запобіжних заходів. Сьогодні в Україні адаптивний карантин, а це означає, що кожний регіон в країні має різні протиепідеміологічні обмеження.

 Одесит Олег Шмеріга, звичайний хлопець, кожного дня планує свій новий маршрут, аби все більше пізнати Україну. Він проїхав вже не малу кількість кілометрів і зовсім не збирається зупинятися. Завдяки своєму досвіду хлопчина заздалегідь продумує свій шлях, дізнається чи працює транспорт, магазини, готелі, їдальні та взагалі які заходи діють у запланованому місці відпочинку.

Якими цікавими можуть бути подорожі, розповідає сам мандрівник:

«Наприкінці зими я повернувся з рейсу і зрозумів, що у свої двадцять років я привчив себе до активного способу життя, тому робота в офісі точно не для мене. Я зустрівся зі своїм другом і завдяки йому вперше проїхався на шосейному велосипеді і “закохався” в нього з першого погляду.

Навесні мені в голову прийшла ідея: «А от би поїхати кудись далеко». Я почав думати, як би це втілити в реальність, враховуючи ситуацію у світі. Вибір став між купівлею шосейного велосипеда і мотоцикла, тоді я почав зважати на плюси й мінуси. Мій вибір припав на велосипед, а ключовими аргументами стали: дешеве обслуговування, активність, а саме прокачування ніг, безкоштовні подорожі, і найголовніше — моє бажання.

Сьогодні я пишаюсь собою та своїми нелегкими подорожами, а саме: Одеса-Ізмаїл(240 км), Одеса-Вінниця(500 км), Одеса-Харків(700 км).

Одеса-Вінниця, 500 км. І як це було?

Так, раніше я мріяв і розраховував на відстань 465 км, але як можна було не проїхатись по такому неймовірному місту як Вінниця? Тим самим я докрутив відстань до круглої цифри в 500 км. До речі, 90% пересування по Вінниці було по велодоріжкам. Їх там багато, чого не можна сказати про Одесу. 

Перший день вийшов досить кумедним. Довга і не дуже цікава дорога по Київській трасі й ось довгоочікувана вивіска «Криве Озеро». Як тільки я заїхав до цього міста, я почав вирішувати, де б мені поставити намет. Вибір був між внутрішнім двором Будинку культури або у дворі багатоповерхового будинку. Я вибрав другий варіант і не пошкодував. Люди адекватно поставилися до такого туризму. Вранці навіть пропонували мені гарячий чай та їжу. Довелося відмовитися, тому що я занадто багато спав і повинен був скоріше продовжувати крутити педалі, аби не відстати від графіка.

Другий день. Більше немає Київської траси, зате є дороги між селами. Стан доріг ви можете собі уявити, але їхати ними все ж приємніше. Багато дерев, багато тіні, немає вітру, є гарні краєвиди. Часто діставав телефон, щоб зробити фото. Не можна проїхати повз краси, яку я бачив! Маршрут другого дня закінчувався в Крижополі у моєї бабусі. Бабуся зустріла зі смачним борщем, який я їв вранці, вдень і вночі.

Третій день повністю був присвячений бабусі й борщу. Два явних конкуренти! Повертаємося до подорожі.

Четвертий і контрольний день поїздки! Найвідповідальніший день! Сказати чесно, було важко. Тому в найближчих планах — купити гарне сидіння. До речі, саме у цей день я почав думати щодо наступного маршруту.

Останній день був легкий. Я полюбив види Вінницької області. Особливо на світанку. Камера не передає всю красу. Я рахував кожен кілометр до Вінниці, та ось нарешті довгоочікувана табличка «ВІННИЦЯ»! Так, я зробив це. Ще одна мета. Я знову виконав її. Зробив собі виклик і не побоявся цього!  Дуже задоволений поїздкою, поїздка задоволена мною. Так і завершилась моя довгоочікувана подорож.”

Не зважаючи на пандемію коронавірусу, подорожувати Україною можливо. Кожна людина, особливо у 21 столітті, може це робити, адже існує багато варіантів бюджетних поїздок. Що може бути краще, ніж пізнання чогось нового. Головне не бійтесь, не лінуйтесь, подорожуйте самі, з друзями, з сім’єю, пізнавайте світ, цікавтеся новим і невідомим. Уважно стежте за своїм здоров’ям і заздалегідь розраховуйте все до дрібниць, адже наше здоров’я має бути завжди на першому місці.

Старцева Ксенія

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми