Якщо віддаєш — отримуєш більше: 5 благодійних фондів

За останні роки в Україні стали частіше говорити про волонтерство та благодійність. Багато хто допомагає лікарям у боротьбі з пандемією, військовим на Сході, жінкам, постраждалим від домашнього насилля. Якщо з’явилися зайві гроші, то все частіше люди витратять їх не на чергову кружку чи кофтинку, а для допомоги комусь, хто цього потребує. Ми підготували добірку благодійних фондів — розкажемо, чим вони займаються та кому допомагають.

«Корпорація монстрів» — саме цей фонд з початку пандемії щоденно безкоштовно видає кисневі концентратори та допомагає забезпечувати хворих на Covid-19 медикаментами та медичним обладнанням, рятуючи життя. Також фонд допомагає дітям і літнім людям зібрати гроші на лікування інших складних захворювань або тим, хто опинився у складних життєвих обставинах.

Також фонд відомий тим, що в його власності є особняк Анатри на Французькому бульварі: його їм подарував одеський бізнесмен, і тепер вони працюють над реконструкцією пам’ятки архітектури.

«Маніфест миру» — зараз фонд активно збирає гроші на лікування Діми Свічинського, у якого спінальна м’язова атрофія. Потрібно зібрати 65 мільйонів гривень за три місяці, щоб врятувати йому життя. Також фонд займається допомогою дітям в одеських закладах опіки, вони збирають гроші на комп’ютери для забезпечення вихованцям дистанційного навчання.

Цей фонд також займається допомогою лікарям у боротьбі з пандемією. До того ж в них є культурний проєкт «Museum for Change», покликаний привернути увагу меценатів до Одеського художнього музею.

«Повернись живим» — це фонд, який допомагає українським військовим на Донбасі. Їх забезпечують необхідною технікою, переважно приладами нічного бачення, транспортом, бронюванням. Також є кілька проєктів з навчання військових та офіцерів, проєктів медичної та психологічної допомоги.

Фонд активно розповідає про війну в медіа та комунікує із військовим керівництвом держави. Також вони створили аналітичний центр, який покликаний надавати військовому керівництву рекомендації щодо змін та шляху до інновацій.

«Пчелка» — це фонд, який виник навколо одеської газети «Пчелка». Спочатку це було невелике міське видання, яке розширилося та стало всеукраїнським журналом. Видавці заснували фонд, який допомагає дітям із важкими патологіями, купляє дорогі препарати. Переважно це діти з онкозахворюваннями.

З самого початку існування фонду волонтери не тільки допомагають грошима, а й приходять до лікарень та інтернатів, щоб подарувати дітям гарний настрій. Також волонтери передають дітям подарунки на свята, а ще організовують святкові заходи.

«Добрий Самарянин» — місія фонду розвивати волонтерство та допомагати людям у складних життєвих обставинах: дітям, ветеранам, літнім людям. Також вони організовують заходи, щоб популяризувати благодійність і волонтерство, наприклад щорічну Резиденцію добра, де можна залишити продукти, одяг чи інші потрібні речі для дітей з інтернатів, літніх людей.

Катерина Харченко, 3 курс, «In Touch»