Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

«Якщо вода і світло зламаються, а всі люди помруть – парк залишатиметься красивим»

IMG_20180927_143941_297

На день міста одеситів порадували відкриттям оновленого Грецького парку. Точніше, однієї з його трьох частин – музею під відкритим небом. 13 вересня скульптор Михайло Рева, архітектор Жанна Кисельова і Анна Коваль, яка займалась оформленням ландшафту, розповіли що вже зроблено і чого чекати далі.

Реконструкція Грецького парку почалась майже два роки тому. Оскільки парк запланували відкрити до дня міста, команді довелося працювати швидше. Перед будівництвом територію перевірили на криміногенність і шумове забруднення.

«Я був проти того, щоб відкривати парк 2 вересня, краще було б зробити це наступного року, ближче до літа, коли все буде готове», – каже скульптор і архітектор Михайло Рева.

Коли почалися роботи, схил почав рухатися, оскільки ґрунт на території парків не природного, а штучного походження: під час будівництва міста туди звозили будівельне сміття. Також спуск до Грецького парку надто різкий, а в Стамбульському більш пологий. Тому, для початку, головним завданням було утримати схил. Для цього будівельники укріпили стіну і побудували величезні сходи, які буквально тримають Приморський бульвар. А під землю забили 875 паль, довжиною по 24 м.

«Естетика тоді для нас була на другому місці. Коли ми маємо проблему – її треба вирішити, а вже потім приводити все в красивий вигляд. Прикрашали ми все потім. Але вийшло так, що більшість грошей пішла «під землю», а на оформлення та благоустрій парку у нас майже нічого не залишилось», – розповідає скульптор.

Як зазначає Михайло Рева, «фішка» парку в його панорамності. Ми бачимо його повністю, як цілу картинку, а не фрагментами, як Стамбульський. Саме це і враховували архітектори і ландшафтники при оформленні паркової зони. Зараз ця картинка ще не завершена: тераси видно, але вони не засаджені, а стіна не зелена. До речі, висока стіна, яка підпирає Приморський бульвар, невдовзі заросте виноградом Вічі.

Розповіли творці й про те, як складно домовлятися з Міністерством культури Греції. «Це як підійматися до Зевса на Олімп, – каже скульптор. – Було важко домовитися за статуї, бо на ті, що ми хотіли, ліміт був вичерпаний». Так, в музеях Греції існує ліміт на копії артефактів.

Фото: Шевцова Євгенія

Над створенням фонтану «Початок початків» Михайло Рева проробив складну роботу. Творець намагався надати  йому структуру дерева, з ефектом древності. Лише на створення макету пішло 1300 кг пластиліну. Так як у нас немає технології, щоб відлити  таку фігуру повністю, вона складалася зі 150 частин, які збирали вручну. І ось ми бачимо результат.

Згодом в цій частині парку поставлять ще декілька скульптур: Посейдона, ще одну Кору і бюст Геродота. Також скульптор планує прикрити статуї скляними колбами, щоб запобігти вандалізму. Біля ліфту буде невеликий музей грецької культури, а в парковій зоні встановлять більше лавок. Планується зробити ще дві частини. У другій буде зона для дітей, майданчик для вигулу собак і парковка.

«Поки що парк відкрився у такому, трохи тестовому режимі», – каже Жанна Кисельова.

У парку є ліфт для мам із дітьми та осіб з інвалідністю. Згодом додасться інклюзивність для людей з проблемами зору і незрячих: тротуарна плитка, вказівники, а в рамках проекту «Одесса наощупь» розробляють 3-D макет парку.

«Рослини, які там посадили, швидко розростуться, і вже невдовзі парк буде виглядати набагато краще. Зараз там посаджено більше 4 тис. рослин. Вони багатолітні, не потребують постійного поливу та купи добрив. У Грецькому не буде звичних для нас газонів та петуній, які «Міськзелентрест» щороку насаджує нові. Це хороше рішення, тож, якщо водопостачання зламається, електроенергія закінчиться, і всі люди помруть – парк залишатиметься красивим», – зазначає Жанна Кисельова.

Компанія «Expolight» розробила спеціальні програми освітлення для парку. Спеціально, щоб його було видно з Приморського бульвару. Обіцяють, що в темряві та взимку там буде затишно і безпечно. І справді, у нічний час парк заворожує. Тож радимо побувати там у вечірню пору.

Самі ж творці просять почекати, доки ґрунт вляжеться, а рослини підростуть. А вони тим часом працюватимуть над двома іншими частинами Грецького парку. Тож наступного року ми зможемо по-справжньому оцінити їхню довгу й нелегку працю.

Шевцова Євгенія.

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний