Історія в тендітних руках

Поступово холодні зимові дні відступають і приходить тепло ранкового сонця. Оживає та розквітає природа, даруючи магічну атмосферу такої чудової пори року як весна, а разом із таненням снігу наближається Міжнародний жіночий день.

8 березня 1857 року робітниці фабрик вийшли на вулиці Нью-Йорка із проханням скорочення робочого дня, покращення умов праці та встановлення рівної з чоловіками зарплатні. На початку минулого століття Європу та США сколихнув рух за права жінок, у результаті якого було запроваджено свято «8 березня» для працівниць на честь першої маніфестації у Нью-Йорку, а запропонувала його Клара Цеткін у 1910 році на Міжнародній конференції соціалісток у Копенгагені. У 1975 році Генасамблея ООН проголосила 8 березня днем святкування досягнень жінок у всіх сферах життя і протесту проти пережитків нерівноправ’я.

Жінки протягом усієї історії не один раз вражали не лише своєю красою, але розумом, силою і вмінням тримати себе у різних ситуаціях. Першою відомою правителькою стала цариця Єгипту Хатшепсут ще у 15 сторіччі до нашої ери. Вона стала першою жінкою фараоном, яка коли сідала на трон, то часто привязувала штучну бороду. А часи її правління вважаються одними із найстабільніших і квітучих в історії країни. Кожна сфера розвитку людини містить історію про першу жінку, що наважилась здобути ці досягнення: це і перша жінка письменниця — Сафо, яку Платон вважав однією з 10 великих поетів, усім відома перша жінка полководець Жанна д‘Арк; Марія Склодовська-Кюрі — перша жінка, яка отримала Нобелівську премію у 1903 році. А в 20 столітті перегорнула світ моди і загалом змінила уявлення про жінку, усім відома кутюр’є Коко Шанель. «Скромність і розкіш», що створювала власниця дому моди, дозволяли залишатись елегантною в будь-якій ситуації. Ця ніжна пані з короткою зачіскою, у сонцезахисних окулярах і в маленькому капелюсі показала жінкам брюки, зруйнувала стереотипи щодо зовнішнього вигляду та допомогла усвідомити справжню жіночність.

«Жінка — як музика, її можна любити навіть не дуже розуміючи», — рядками з романів у віршах надихає і наповнює добротою світ українська письменниця Ліна Костенко. Поетеса з ніжною душею має надзвичайний талант до написання творів, і не дивлячись на всі труднощі, заборони, цензуру вона продовжувала писати, піднімаючи гострі проблеми, — засудження влади, роль поета у мистецтві, любові до рідного краю і цінності жінки.

Сьогодні, у XXI столітті, сучасна жінка — це в першу чергу особистість, яка сама обирає свій шлях, сферу розвитку: чи обрати їй концепцію «трьох К» чи кар’єрний ріст, чи об’єднати. Вибір цілком залежить від людини, її характеру та світогляду.

Биковська Вікторія, 2 курс, «The Octopus»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram