Їжа у фільмах Тарантіно

Усі ми полюбляємо перегляд фільмів, та зазвичай, навіть не замислюємось щодо того, яку роль відіграє їжа у кінокартині.

Фільми Квентіна Тарантіно – це не тільки криваве насилля та геніальні діалоги. Ще однією константою у кадрах представлена їжа. Режисер використовує їжу, з метою розтягнути сцену, додати суворій бесіді комічності, або ж навпаки, зробити абсурдну ситуацію більш реалістичною.

Тож що саме споживають персонажі відомих фільмів культового режисера, та з якою метою демонструють це у кадрі?!

1. Білий торт у фільмі «Джанго вільний»

Вирішальний момент історії – сцена вечері впродовж 23 хвилин та білий торт, у якості десерту, останнє що з’їв Кенді, перед тим як був застрелений. Білий торт тут представлений як символ смерті.

2. Начос у фільмі «Доказ смерті»

Справжні поціновувачі приголомшливих сцен автомобільних аварій та гонитв цієї кінокартини ніколи не втомляться переглядати один момент. Герой Курта Рассела так брутально та смачно споживав мексиканські начос, що неодмінно виникає бажання до нього доєднатися. Цей момент як спосіб відволікти глядача від напруги, яка є у фільмі.

3. «Вбити Білла 2». Сендвіч життя та смерті у фільмі

Напружена сцена, коли Беатрікс вже вистежила Білла та слухає історію про золоту рибку, поки він робить сендвічі для її дочки. Величезний гострий ніж, сувора черговість інгредієнтів, дбайливо обрізані краї та дикий саспенс, тому що як тільки герой завершить приготування сендвічів, на героїв очікує фінальна битва. Таким чином режисер розтягує час та демонструє неминучість бійки.

4. Біг Кахуна чізбургер, молочний коктейль – «Кримінальне чтиво»

У кожній сюжетній лінії фільму, їжа – невід‘ємна частина оповідання. Усі пам‘ятають молочний коктейль за п‘ять доларів, який жінка Марселласа Уоллеса замовляє під час вечері з Вінсентом Вегою. Однак найбільше запам‘ятався бургер з гавайської мережі кафе швидкого харчування «Біг Кахуна», який персонаж Самюеля Джексона використовував для демонстрації влади над Бредом перед тим як впоратися з ним. Доречі, блюда з цієї спеціально вигаданої мережі їдять не тільки герої «Кримінального чтива», а й інших картин Тарантіно.

5. Штрудель з фільму «Безславні виродки» У одній з найнапруженіших сцен фільму беруть участь три герої – штандартенфюрер Ганс Ланда, юна месниця Шошанна та дивовижний штрудель зі сливками. Тут штрудель символізується як розріджувач напруженості.

Принципово, протягом довгих років Тарантіно зберігає свою любов до їжі, зображенню та використанню її як предмет розмови. Але, що навіть важливіше – у ранній творчості він звеличував американський сніданок. Не домашній, а саме у публічному просторі – там, де їжу готують спеціально для тебе, та підливають каву рівно стільки, скільки тобі потрібно. Вся ця деталізація занурює нас у атмосферу початку трудового дня.

Як можна помітити, режисери навіть через їжу намагаються передати настрій та атмосферу, напруженість або ж легкість певної бесіди. Однак, ми не завжди помічаємо ці деталі. Сподіваємось, тепер при перегляді чергового фільму ви звернете увагу навіть на непримітні речі, які, можливо відкриють вам новий погляд на кінокартину.

Кулашкіна Ксенія,1 курс, «reDUCKcia»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram