Карантин – не перешкода, студентська наукова конференція – буде!

Вперше на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи відбулась студентська наукова конференція в онлайн-режимі. 34 студенти-учасники, 3 секції, 4 години виступів та дискусій.

Майбутні журналісти присвятили свої наукові розвідки актуальним питанням сучасної медіасфери – від проблем булінгу в навчальних закладах до екошоперства очима ЗМІ; від графіті як явища сучасної молодіжної культури до аналізу релігійної проблематики; від аналізу фактів і стереотипів щодо національних меншин в об’єктиві ЗМІ до особливостей висвітлення у регіональних ЗМІ досвіду ветеранів бойових дій на Сході України; від аналізу жіночих імен як бренду Одеси до аналізу активного способу життя пенсіонерів в об’єктиві ЗМІ.
Доцент факультету журналістики, реклами та видавничої справи Олена Хобта поділилась враженнями від студентської конференції: «Мені вперше довелось бути присутньою на студентській науковій онлайн-конференції. Це був цікавий і корисний досвід. Студенти акцентували увагу на актуальних й важливих питаннях сучасної медіасфери. Це аспекти журналістської етики; військової журналістики; спортивної, релігійної й соціальної проблематики. Онлайн-форма не стала на заваді активному й цікавому обговоренню доповідей. Особливий інтерес у слухачів викликала доповідь «Чи був би Ісус Христос на YouTube?».
Учасники конференції вдячні за добру організацію, невимушену атмосферу, цікавий дискусійний діалог. Студентка 2 курсу Іванна Карабажак розповідає: «Я брала участь у науковій студентській конференції вперше й перед початком хвилювалася, але під час виступу зрозуміла, що відповідати на запитання колег не важко, а навіть цікаво. Вони допомагають подивитись на обрану тему з іншого аспекту й провокують провести нові дослідження».
Студентка 4 курсу Валерія Андрейчук зазначила: «Наукова конференція дає можливість показати свої навички, послухати своїх колег і їх запитання щодо своєї теми. Цікаво, коли відбуваються дискусії між студентами, які мають зовсім різне бачення й завдяки такому різносторонньому погляду можна віднайти щось нове для себе, почути різні думки й навіть змінити свою. Звісно, зручніше, якщо б все відбувалося офлайн, бо все-таки живе спілкування незамінне, але я дякую за організацію конференції та можливість виступити на ній».
У науковій конференції виступили з доповідями й першокурсники. «Я вперше брала участь у студентській конференції і мені дуже сподобалось. Було цікаво послухати моїх колег та їх думки з приводу різних тем, про які я ніколи не задумувалась. Виступати з доповіддю насправді не так складно як здається, бо студент обирає тему, яка його цікавить і під час підготовки занурюється у неї ще більше. Наступного року планую брати участь і вже розмірковую над темою», – розповіла першокурсниця Марія Новоселя.
76 студентська наукова конференція була проведена успішно й студенти з нетерпінням чекають на проведення наступної й сподіваються, що вона буде у режимі oфлайн.

Анна Стебловська, студентка ІІ курсу