Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Карантин – не перешкода, студентська наукова конференція – буде!

Вперше на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи відбулась студентська наукова конференція в онлайн-режимі. 34 студенти-учасники, 3 секції, 4 години виступів та дискусій.

Майбутні журналісти присвятили свої наукові розвідки актуальним питанням сучасної медіасфери – від проблем булінгу в навчальних закладах до екошоперства очима ЗМІ; від графіті як явища сучасної молодіжної культури до аналізу релігійної проблематики; від аналізу фактів і стереотипів щодо національних меншин в об’єктиві ЗМІ до особливостей висвітлення у регіональних ЗМІ досвіду ветеранів бойових дій на Сході України; від аналізу жіночих імен як бренду Одеси до аналізу активного способу життя пенсіонерів в об’єктиві ЗМІ.
Доцент факультету журналістики, реклами та видавничої справи Олена Хобта поділилась враженнями від студентської конференції: «Мені вперше довелось бути присутньою на студентській науковій онлайн-конференції. Це був цікавий і корисний досвід. Студенти акцентували увагу на актуальних й важливих питаннях сучасної медіасфери. Це аспекти журналістської етики; військової журналістики; спортивної, релігійної й соціальної проблематики. Онлайн-форма не стала на заваді активному й цікавому обговоренню доповідей. Особливий інтерес у слухачів викликала доповідь «Чи був би Ісус Христос на YouTube?».
Учасники конференції вдячні за добру організацію, невимушену атмосферу, цікавий дискусійний діалог. Студентка 2 курсу Іванна Карабажак розповідає: «Я брала участь у науковій студентській конференції вперше й перед початком хвилювалася, але під час виступу зрозуміла, що відповідати на запитання колег не важко, а навіть цікаво. Вони допомагають подивитись на обрану тему з іншого аспекту й провокують провести нові дослідження».
Студентка 4 курсу Валерія Андрейчук зазначила: «Наукова конференція дає можливість показати свої навички, послухати своїх колег і їх запитання щодо своєї теми. Цікаво, коли відбуваються дискусії між студентами, які мають зовсім різне бачення й завдяки такому різносторонньому погляду можна віднайти щось нове для себе, почути різні думки й навіть змінити свою. Звісно, зручніше, якщо б все відбувалося офлайн, бо все-таки живе спілкування незамінне, але я дякую за організацію конференції та можливість виступити на ній».
У науковій конференції виступили з доповідями й першокурсники. «Я вперше брала участь у студентській конференції і мені дуже сподобалось. Було цікаво послухати моїх колег та їх думки з приводу різних тем, про які я ніколи не задумувалась. Виступати з доповіддю насправді не так складно як здається, бо студент обирає тему, яка його цікавить і під час підготовки занурюється у неї ще більше. Наступного року планую брати участь і вже розмірковую над темою», – розповіла першокурсниця Марія Новоселя.
76 студентська наукова конференція була проведена успішно й студенти з нетерпінням чекають на проведення наступної й сподіваються, що вона буде у режимі oфлайн.

Анна Стебловська, студентка ІІ курсу

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний