Кохання в online

Сучасні проблеми вимагають сучасних рішень. Діджиталізація проявляє себе у всіх сферах нашого життя (і кохання не є винятком). У віртуальному світі люди замовляють їжу, одяг і техніку, шукають нове житло, займаються творчістю та саморозвитком, знаходять друзів та ворогів.

Наскільки популярні знайомства в мережі та наскільки це ефективно? Ми провели опитування, в якому взяли участь 48 осіб (30 жінок та 18 чоловіків), більшість з яких віком від 18 до 21 року (58,3%); 16.7% ще неповнолітні, а інші – від 22 до 30 років. З них 33,3% взагалі не користуються ні сайтами, ні застосунками для знайомств, 25% вже припинили користування, а інші – активно користуються або планують почати найближчим часом.

Чому люди користуються сайтами та застосунками для знайомств? Які бачать переваги в них? Більшість опитаних виділяють серед основних переваг те, що у віртуальному житті знайомитися набагато простіше, ніж у реальному. «Мені подобається можливість не обмінюватися особистими даними та контактами. Також зручно заздалегідь встановити рамки пошуку, позначити інтереси та цілі. При неприємній поведінці можна просто заблокувати людину,» – зауважує один з респондентів.

Дехто виказував думку, що дуже зручно мати можливість обирати потенційного партнера і при цьому лежати вдома на дивані. Серед позитивних моментів люди також виокремлюють приклади вдалих стосунків.

«Ми з чоловіком познайомилися на Badoo сім років тому. Тоді це не було таким популярним і я не очікувала від цього чогось грандіозного, – ділиться досвідом Світлана. – Ми півроку просто переписувалися в соціальних мережах, потім – зустріч у реальному житті, весілля… А зараз сину вже три роки».

Та не всі вірять у магічну силу сайтів знайомств, і це не без підстав. Чимала частина опитуваних зізналися, що мають страх того, що людина виявиться не тим, за кого себе видає. «Часто буває таке, що фото зовсім не збігається з реальною зовнішністю людини. Та й поведінка в інтернеті може відрізнятися від справжнього характеру. Дуже часто така людина зовсім не подобається та доводиться чекати кінця побачення,» – зізнається один з опитуваних.

До недоліків такої системи відносять чималу кількість реклами на данних ресурсах, а також можливість зустріти збоченців, яких цікавить зовсім не кохання. Як можна зрозуміти з відповідей, під час знайомств в онлайні потрібно бути дуже обережними, проте й такий спосіб може виявитися ефективним у пошуку другої половинки.

Більшість опитуваних відповіли, що надають перевагу Badoo, а друге місце посів Tinder. Проте застосунки для знайомств не обмежуються цими двома. Цікавим прикладом може бути застосунок Hater. Інтерфейс схожий на інші популярні платформи, проте замість потенційних партнерів свайпати потрібно різні явища. За словами розробників, застосунок містить більше двох тисяч тем (серед яких політики, зірки, напої, види відпочинку, риси характеру тощо). Далі, після того як ви оберете, що з запропонованого ненавидите, вам покажуть потенційних партнерів, які ненавидять те саме та знаходяться поряд. Наступний приклад буде актуальним для жителів великих міст. Happn використовує технології гіперлокації та показує людей, з якими ваші шляхи так чи інакше перетинаються (ходите в один магазин або в одну кав’ярню, їздите одним маршрутом, працюєте поряд тощо). Цікаво, що для зустрічі не потрібно буде їхати невідомо куди, а достатньо прийти вже в знайоме місце.

Ще одним цікавим прикладом буде Bamble. Особливістю цього сайту є своєрідна рубрикація. Bumble Date використовується для пошуку кохання (проте першими тут можуть написати лише дівчата). Bumble Bizz більше для ділових знайомств (пошуки ділових партнерів, співробітників або наставника).

Bumble BFF для тих, хто хоче знайти нових друзів або просто поширити своє коло знайомств.

Знайомитися онлайн чи офлайн – ваш вибір. Потрібно просто слухати своє серце, проте не забувати про обережність. Перед тим, як іти на побачення з незнайомцем з інтернету, не забудьте повідомити когось із друзів або близьких про те, коли та куди ви плануєте піти. Бажано не зустрічайтеся у малолюдних місцях. Та не зациклюйтеся на цьому, усе прийде своєчасно.

Тєрєхова Марія, 4 курс, «Octopus»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram