Коронавірус та спорт. Як змінилися усі плани у 2020 році

Перед 2020 роком усі світові ЗМІ написали про китайський вірус, який за декілька днів забрав життя кількох сотень людей. У країнах Європи усі кому не лінь почали жартувати з цього приводу, немов “перенаселення планети”, “природа відплачує за всі гріхи”. Але те, наскільки швидко вірус перенісся на інший континент, вразило мільйони людей.

Спортивні ЗМІ вперше написали про коронавірус ще наприкінці січня 2020 року. Вмить стадіони, арени та бази для тренування закрилися для людей. Пандемія могла призвести до неабияких обставин, якщо б ці міри не були дотримані. Гравцям та робітникам клубів урізали заробітною плату, відправляли на карантин, а деяких й взагалі звільняли з посад. Чи була та паніка виправдана? Так. На сьогоднішній день від пандемії коронавірусу постраждало більше двох мільйонів людей. Італія змогла наздогнати та перегнати Китай за кількістю захворюваних, а інші країни Європи, Америки та Азії зіштовхнулися з не менш серйозними проблемами, які стосуються й економіки теж.

Мальдіні, Артета, Дібала…кількість зростає

Футбол, напевно, більше за всі інші види спорту постраждав від пандемії коронавірусу. Вже у перші дні поширення декілька відомих італійських футболістів – таких як Даніеле Ругані, Паоло Мальдіні, Пауло Дібала, Блез Матюіді – повідомили через сайти клубів чи у соцмережах, що захворіли на коронавірус. До початку березня практично усі відомі чемпіонати склали повноваження перед УЄФА та закрили стадіони спочатку для вболівальників, а потім і для самих футболістів.

Аталанта – Валенсія – вирішальний поєдинок для всієї Італії?

У 1/8 фіналу Ліги чемпіонів іспанська Валенсія повинна була їхати до Мілану на поєдинок-відповідь проти Аталанти з Бергамо. Після довгих сумнівів босс Валенсії прийняв рішення відправлятися на гру. Але воно стало фатальним. Валенсія програла, а на наступний день у 9 гравців клубу віднайшли коронавірусну інфекцію. Наприклад, фото, яке вразило весь світ – як захисник Ваенсії Есік’єль Гарай спілкується з дружиною через скло після того, як лікарі знайшли у ного вірус.

Відміна Євро-2020, як крок до боротьби

Мільйони людей по всій Європі чекали на початок головного футбольного турніру 2020 року – Євро-2020. Він мав стати історичним, адже вперше так багато країн приймали збірні на своїх стадіонах. Але коронавірус вважав інакше. На онлайн-конференції усі представники країн учасників та менеджери УЄФА прийняли рішення перенести змагання на 2021 рік. І це рішення також є історичним, адже з цього моменту усі європейські міжнародні турніри зазнали зміщення на рік вперед у майбутньому. Це рішення викликало багато суперечок, але, насправді кажучи, у УЄФА іншого вибору не було. Вони й самі втратили багато коштів: на квитках та моментах, зв’язаних з інфраструктурою.

Теніс. Відміна Уімбелдону та інших турнірів

Говорячи про теніс, необхідно зауважити, що спортсмени з цього виду спорту постраждали найменше на сьогоднішній день. За офіційною інформацією, тільки один тенісист захворів на коронавірус. Ним став відомий бразилець Тіаго Уайлд. Але тенісні організації зазнали втрат великих коштів, адже турнір у Індіан-Уелсі, Ролан Гаррос та навіть найочікуваніший Уімблдон перенесені на невідомий термін. Є базова дата – 20 червня, але все ще може змінитися.

NBA, NCAA та Суперліга – закінчити, не можна продовжувати

Національна баскетбольна асоціація прийняла рішення поставити на стоп усі ігри після того, як гравці Юти Руді Гобер та Доновал Міччел захворіли на коронавірус. Хто з них був переносником хвороби неясно, але вже відомо, що більше 15 баскетболістів заразилися страшним вірусом.

Якщо для НБА тривав простий сезон, то для NCAA коронавірус прийшов зовсім невчасно. Студенти американських вишів кожен день чекали на “березневе безумство”. Це стадія плей-офф, де команди визначають кращу з усіх у сезоні. “Словами складно описати, що коїться всередині кожного з нас. У студентів відібрали не тільки м’яч, а й найулюбленішу пору року. Саме у цей час ми мали вирішити, хто з нас кращий”, — розповів Ентоні Едвардс, один з кращих гравців університету Джорджиї.

Баскетбольний сезон в Україні вже завершився. Чемпіоном країни став БК Дніпро, який лідирував у таблиці під час початку пандемії в Україні. Що цікаво – ніхто з представників інших команд не протестував цьому рішенню. Але є й хороші новини. На початку квітня баскетболіст збірної України Вячеслав Бобров зміг вилікуватися від коронавірусу, і став першим українським спортсменом, який переніс хворобу.

ММА та Бокс – усі спроби марні

Поєдинки з боксу та змішаних єдиноборств були одними з найочікуваніших у 2020 році. Але, на жаль, усіх любителів цих видів спорту, поєдинки відмінили, та навіть не захотіли проводити їх без глядачів. Василь Ломаченко та Олександр Усик якщо й вийдуть на ринг, то наприкінці року, або вже у 2021. У ММА ситуація не краща. Бій Хабіб – Фергюсон до останнього мав пройти в Каліфорнії, але росіянин відмовився летіти в США та шкодити здоров’ю. За декілька годин президент промоушену Дана Уайт знайшов для Тоні Фергюсона нового суперника – Дастіна Пор’є, але все-таки зустрітись їм не судилося.

Коронавірус не тільки змінив плани людей, а й забрав тисячі життів по всьому світові. 2020 рік увійде в історію, як “кровавий”, адже давно люди так не боялися за власне життя, та за життя своїх близьких. Але все ще можна змінити. Дотримуйтесь порад Міністерства охорони здоров’я та зробіть найпростіше – залишайтесь вдома.

Богдан Бондаренко