Космічне землеробство: як збільшити врожай в 6 разів

Зовсім нещодавно ми були залежними від сонячного тепла, циклу врожаю та сподівалися на теплу зиму. Часи змінюються, а вчені застосовують космічні технології вже поруч – на Землі. Англійські вчені прискорили процес селекції світлом, а українська дослідниця аналізує стан землі в режимі «онлайн».

Колись сувора зима могла залишити людей без їжі, але зараз це лише великі грошові витрати. Людство вигадало теплиці та хімічні добавки для прискорення росту, але змінити цикли врожаю було неможливо до сьогодні. Селекціонери витрачали десятки років життя, щоб вивести якісну та покращену версію культури, адже ця можливість випадала два рази на рік. 

З початку 2020 року вчені з центра Джона Інесса взяли космічні технології NASA по вирощуванню зернових культур для довгих польотів у космос. За допомогою світлодіодів вони збільшили світовий день для рослин до 22 годин. 

«Основою швидкісної селекції є надання рослинам освітлення найкращої якості. Ми надаємо більш інтенсивне освітлення і більш тривалий світловий день. Нам вдалося збільшити швидкість розвитку культур в наших теплицях і подвоїти потенціал росту рослин», – розповідає доктор Бренде Вулф, автор проєкту.

Цей експеримент одразу дав позитивний результат: пшениця росла кожних 8 тижнів, що робило врожай регулярним – 6 разів на рік. Циклів відбулося трішки менше для бобових і масляних культур – всього 4 на рік. 

Ще одне відкриття зробила власниця стартапу Flurosat, українка Анастасія Волкова. Дівчина винайшла програму штучного інтелекту для обробки та аналізу ділянок із супутника. Усі тести вона проводила на землях Австралії.

Анастасія сподівається, що її інновація зможе прогодувати усю планету, адже зробить рівномірно комфортний для рослин ґрунт. Вся робота заснована на штучному автоматичному аналізі якості та стану землі. Якщо детальніше, то спочатку вона бере знімки зі супутника, робить фотографії через дрон, а завдяки інфочервоному спектру програма аналізує стан поверхні землі та поділяє ділянку на декілька кольорів. Від зеленого, де все добре, до червоного, що свідчить про проблему в землі. Штучний інтелект може побачити те, що аграрник власними очима не побачить.

«Користувач, приміром, може отримати підказки та рекомендації щодо поливу, використання добрив, потенційного доходу від його поля тощо», – розповідає Анастасія для BBC.

Щотижня супутник оновлює дані та відстежує, як змінюється врожай. Програма надає поради, де конкретніше земля має аномалії або інфекційне захворювання рослин. Рівень вологості та тенденція впливу добрива теж можна оцінити через їх власний додаток.

«Ми даємо фермерам рекомендації: кажемо, наприклад, що ось у цій частині поля рослини зневоднені. А на іншій — виснажені й потребують добрив», – додає Анастасія.

Раніше – фантастичні мрії. Сьогодні – наша реальність. Штучний інтелект не тільки обробляє інформацію , а й обробляє землі. Вчені знову й знову створюють прилади, які повинні обігнати час та позбавити нас будь- яких труднощів. Як це вплине на годування всесвіту ми побачимо далі, а зараз ці технології вже тестують понад 15 країн у всьому світі.

Трегуб Анастасія, 3 курс, «Salt»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram