Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Космогід, планувальник часу, дослідник м’яса. 10 професій, які можуть з’явитись до 2030 року

Майже дві третини дітей, які тільки збираються піти в школу, будуть працювати на ще не існуючих роботах. До кінця десятиліття з’являться як мінімум десять нових спеціальностей, які зараз для нас звучать дико. Це дослідження опублікувало американське видання CNBC, посилаючись на роботу Bank of America. Редакція Black.White розказує про ці професії.

Ілюстрація — Pinterest.

Космогід

Комерціалізація космосу стає все швидше і швидше. Багато хто хоче подорожувати поза земною орбітою. Для цього в цілях безпеки потрібні гіди. Дослідники привели в приклад Джеффа Безоса і Blue Origin, які продають місця на туристичну ракету New Shepard з аукціону. Її запуск відбудеться 20 липня.

Планувальник вільного часу

До 2025 року люди і машини зможуть витрачати рівну кількість часу на робочі завдання. Це звільнить людей від «рутинних, повторюваних повсякденних завдань», з’явиться можливість для відпочинку. У майбутньому це зможе організовувати спеціально навчена людина.

Дослідник м’яса

Щоб вирощувати і контролювати м’ясо в чашках Петрі, будуть потрібні фахівці з харчування. Це щось на кшалт нутриціології, тільки у вузькому профілі. Наприклад, вирощена в лабораторії курка фірми Eat Just стала першою в світі схваленою для продажу. У грудні її почали продавати в Сінгапурі.

Інфлюенсер віртуальної реальності

Це «продовження феномена соціальних мереж». Тобто всі нинішні популярні соцмережі перейдуть у віртуальну реальність, де з’являться свої Кайлі Дженнер та блогери із мільйоном підписників.

Хірург наномедицини

На думку дослідників, «медицина в майбутньому може бути настільки маленькою, що пацієнти зможуть «проковтнути доктора», щоб міні-роботи могли їх вилікувати». Іншими словами, або лікар буде зменшуватися, або відправляти спеціальних роботів і контролювати їх роботу.

Біологи, що займаються генетичними обчисленнями

Як приклад можна привести технологію CRISPR, яка вже «підриває галузь охорони здоров’я». Наприклад, у листопаді вчені заявили, що їм вдалося використати CRISPR для ідентифікації генів, які можуть захистити від COVID- 19.

CRISPR — інструмент редагування геномів. Він базується на елементі захисної системи бактерій, який біологи пристосували для внесення змін в ДНК рослин, тварин і навіть людей. Технологія дозволяє внести поправки всього за кілька днів, а не тижнів або місяців.

Стратеги з перебудови сільського господарства

Стратегічне використання сільськогосподарських угідь і лісів для уловлювання вуглецю — один із способів мінімізувати викиди. У майбутньому будуть потрібні працівники, які могли б спланувати, як перепрофілювати землю.

Кліматичні геоінженери

Перед вченими може бути поставлена ​​задача знайти спосіб швидко «охолодити» планету за допомогою стратосферних хімікатів. Наприклад, виверження вулканів виділяють гази та частки, завдяки яким можна знизити температуру Землі.

Неупереджений програміст етичних алгоритмів

Це щось на зразок розробників етичного кодексу для штучного інтелекту. Ринок технологій інклюзивності швидко зростає. У 2019 загальний розмір його доходу становив близько 100 мільйонів доларів.

Менеджери по забезпеченню конфіденційності даних

Особисті дані все частіше піддаються ризику кібератак, тому будуть потрібні фахівці із запобігання цих проблем.

Валерій Лавровський, 3 курс, «BLACK.WHITE»