Лекція про академічну доброчесність: що нового дізналися майбутні журналісти?

Студенти ФЖРВС відвідали лекцію про академічну доброчесність, яку Студентська рада та профком ОНУ імені І. І. Мечникова провели 11 квітня 2024 року.  Спікерами стали — Олександра Хріщева, голова студентської ради університету, та Євген Юраш, голова профкому. Пресслужба факультету завітала на захід, аби поділитися з вами деталями та враженнями…

Першу частину лекції було присвячено тлумеченню поняття академічної доброчесності. Олександра Хріщева звернула увагу студентів на першому встановленні його правових аспектів: «У 2017 році термін міцно укорінився і зумовив подальше реформування вищої освіти, відповідно 5 вересня 2017 року вперше на нормативному рівні було визначено поняття академічна доброчесність». Лекторка висвітлила принципи терміну, види порушень та відповідальності за них. Наприкінці свого виступу голова студентської ради розглянула академічне середовище в нашому університеті та ознайомила студентів з кодексом академічної доброчесності ОНУ імені І. І. Мечникова, затвердженим 1 вересня 2020 року.

У свою чергу Євген Юраш проінформував стосовно терміну «плагіат» та навів приклад з історії. «Перші спроби запозичити чужі роботи з’являються у добу античності… присвоєння чужого твору у ті часи не засуджувалось», — розповів голова профкому, як це було та порівнював із тим, що відбувається зараз. Згадувався ще й юридичний аспект, а саме те, що термін «плагіат» вперше з’явився в українських нормативних документах тільки у липні 2001 року. Наприкінці лекції голова профкому поділився додатками та сайтами, що зможуть перевірити будь-який матеріал на наявність плагіату.

Представниці пресслужби факультету поспілкувалися та поцікавилися враження студентів, які були на заході: «Я була рада відвідати лекцію, бо вважаю, що це є важливим зараз, та особливо для нас, як для здобувачів вищої освіти. Мені було цікаво слухати лекторів, атмосфера перебування була дуже комфортною! Я вважаю, що такі лекції потрібні сучасному поколінню, та вони роблять великий вклад у молодь», — розповіла Дарʼя Барісова, студентка 1 курсу ФЖРВС. Новими знаннями ділиться і Лілія Попазова, студентка 1 курсу ФЖРВС: «Я дізналася багато нового про поняття академічної доброчесності, особливості і наслідки таких порушень».

Після завершення заходу студенти мали змогу обміркувати та обговорити одне з одним нові знання під смачну каву-брейк.

Дар’я Котенко, Дар’я Тумарченко,
пресслужба факультету