Майбутні журналісти за праволюдяність: підведено підсумки конкурсу студентських робіт!

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи  Одеського національного університету імені І. І. Мечникова завершився  конкурс студентських журналістських робіт на тему: «Права людини в медіа: від розуміння до змін». Хто ж став переможцем – дізнаєтеся далі.

Конкурс студентських робіт, що проводився за підтримки Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Центру прав людини ZMINA (в межах Програми розвитку ООН в Україні), став вагомою подією на факультеті. З 10 квітня по 21 травня студенти мали можливість подати творчу роботу на одну з тем, які пов’язані із порушенням прав людей, та на сьогодні є досить актуальними у висвітленні засобів масової інформації, зокрема «Ні – мові ворожнечі!», «PROактивність», «Свобода слова немає меж?», «Ґендерна рівність», «Інклюзія в дії», «У фокусі».

Учасники конкурсу створювали власний матеріал у межах студентської журналістської редакції  під керівництвом викладача-куратора. Більшість студентів показали високий рівень  написання журналістських матеріалів, що виявився у знанні та дотриманні журналістських стандартів, а також вмінні грамотно та структуровано подавати інформацію.

За визначенням журі, переможцями було обрано учасників, чиї роботи найбільш влучно та якісно розкрили проблематику  конкурсу і продемонстрували неабиякий творчий потенціал, а саме студентка 2 курсу Похільченко Вікторія з роботою «Сучасні проблеми маломобільних груп населення» та студентка 3 курсу Гижиця Анастасія з роботою «Ті, про кого не можна забувати: люди з обмеженими можливостями». Переможниць було нагороджено дипломами, а всі інші  студенти отримали сертифікати участі у конкурсі.

Враженнями від проведеного заходу поділилася доцент кафедри журналістики, реклами та видавничої справи Інна Валеріївна Лакомська: «Надзвичайно важливо стимулювати інтерес до правозахисної теми серед майбутніх професійних журналістів. Проведений конкурс сприяє цьому і свідчить про зацікавленість студентів зазначеною проблематикою, що є прогресивним напрямком у розвитку сучасної журналістики», – підсумувала викладач.

Отже, написання робіт на тему прав людини з успіхом реалізувало основну мету заходу, яка полягала у продукуванні якісних змін у журналістській освіті та стимулюванні розвитку медіадіяльності на цінностях прав людини.

З роботами переможців можна ознайомитися за посиланнями:

1. https://drive.google.com/file/d/1qE4Z9k7rh9X_GP0w2eE2EOFWqsJ4CouG/view?usp=sharing
  2. https://drive.google.com/file/d/1YuNzMxagyflHSsEaOrTO39vo1YWx0BhO/view?usp=sharing

Денис Бонк, пресслужба