Майбутнє людства за IT-технологіями

ITіндустрія розвивається шаленими темпами. Кожного дня з’являються нові проекти, які змінюють наше життя. Про перелік професій, які вже набирають оберти та дуже скоро будуть потрібними, розповів Денис Степанов на лекції «7 професій майбутнього».

 

Дизайнер віртуальних світів — перша професія, про яку розповів Денис Степанов. Ми частенько занурюємось в ігри віртуальної реальності, де ми змагаємося з драконами чи летимо з гори на великій швидкості. Це цікаво, незвичайно і сучасно, тому з’являється потреба у кадрах, які будуть створювати віртуальні світи. Вам необхідно буде знати анатомію, щоб створювати живі об’єкти, а ще фізику, щоб розуміти їх реальність: легкість чи, навпаки, важкість. Що стосується IT-технологій необхідно знати 3D редактори — чим більше, тим краще.

Цифровий лінгвіст — людина, яка розуміється на мовах програмування. На рік їх виникає близько 14 таких мов, і важливо у них розбиратися. Є мови, створені для певних завдань, і, щоб користувачі не думали, як це робити, куди йти і що вивчати, за них це будуть робити цифрові лінгвісти. Перше, що вам знадобиться, це комунікативні навички: без них нікуди, адже потрібно вміти продати клієнту товар, як і в будь-якій сфері торгівлі. Не боятися спілкування з людьми та нових знайомств, а основне: знати (як мінімум!) 28 мов програмування.

Data scientist. Зазвичай Google показує лише 5% інформації від нашого запиту. Усю іншу інформацію необхідно впорядкувати й розподілити. Саме для цього існуватимуть люди, які будуть займатись тим, щоб інформація надавалась чітко, правильно. Вони обробляють і підлаштовують інформацію під певні алгоритми, у підсумку інформація видається користувачам без зайвого. Що ж необхідно знати? В першу чергу треба вміти логічно мислити, знати математичні закони та правильно вибудовувати нейронні мережі.

Куратор персональних даних. Реєструючись будь-де у всесвітній мережі, ми вказуємо власні дані й ніхто не знає, де вони зберігаються. Наприклад, за новими правилами користування Fecebook не запитує дозволу, щоб слідкувати за нашим місцезнаходженням. Тому вдома ви, чи в кафе, на роботі, інформацію про вас збирають щосекунди. Куратори персональних даних за невелику плату будуть слідкувати за файлами з вашою інформацією, й таких файлів у них буде декілька сотень. Головним є обізнаність у кібербезпеці, знання побудови статистики й базові вміння користування Photoshop Illustrator та InDesign.

Дизайнер людського тіла. Усі ми знаємо, хто такі пластичні хірурги. Вони видозмінюють вже існуючі частини тіла, а дизайнери людського тіла ці деталі створюватимуть. Хоч ця професія лише зароджується, на сьогодні вже синтезована людська кістка за допомогою 3D принтера. Також є штучна шкіра, серце, печінка, нирки та шлунок. Тому за допомогою такої професії будуть створюватись ідеальні люди. Щодо необхідних знань: програмування, нейронні мережі, а також необхідно знати анатомію та фізіологію окремих органів.

Інженер-імплантолог. Люди, які будуть створювати імпланти, щоб удосконалювати нас. Деякі речі машини вже роблять краще за людей. Вони рахують та рухаються, роблять це дещо повільніше, але точніше. Найвідоміший і найперший імплант, який став доступним — це кардіостимулятор. Сьогодні за ним вже можна спостерігати за допомогою смартфону, тобто у разі небезпеки можна попередити обране коло людей повідомленням, і це може врятувати життя людині. Це і є робота сучасних інженерів-імплантологів.

Проектувальник домашньої робототехніки. Домашні роботи сьогодні можуть приносити їжу, вмикати світло, прибирати й багато іншого, що полегшує людське існування. Тому домашня робототехніка — одна з найперспективніших галузей хорошого заробітку. Щоб досягти успіху у цій сфері, необхідно знати фізику та програмування у всіх його проявах.

 

Марія Лабановська

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram