Майстерність інтерв’юера: студенти-журналісти поцікавились лайфхаками у практиків

Вміння налагодити комунікацію з героями й отримати необхідну інформацію одне з основних завдань журналістів. Наші студенти вже самі вправно беруть інтервю для студентських газет та все ж розуміють, що «досконалості немає меж»…Саме тому завітали на практичну онлайн-лекцію «Інтерв’ю: мистецтво ставити правильні запитання та отримувати змістовні відповіді», що відбулася 12 жовтня 2021 року.

Захід пройшов у форматі жвавої розмови: усі зацікавлені ставили запитання під час лекції, на які отримували розгорнуті відповіді від Дмитра Тузового, теле- й радіожурналіста, політичного оглядача, журналіста «Радіо НВ». Модерував розмову Андрій Куликов, співзасновник Громадського радіо, голова Комісії з журналістської етики.

Під час обговорення інтерв’ю та його складових Дмитро ділився власним досвідом та порадами, які стосувались різних етапів роботи над інтерв’ю. Зокрема, лектор зосередив увагу на важливості підготовки до комунікування з інтерв’юйованим: «Підготовка до інтерв’ю потрібна. Не обов’язково, але бажано подивитись, якою є людина, як вона говорить. Це доволі інформативно…Якщо ви показуєте якісь дрібніші речі, у курсі яких перебуваєте, це викликає до вас повагу. Мені здається, саме такі питання, де ви показуєте свою компетентність, створюють атмосферу довіри: людина, яка з вами розмовляє, одразу розуміє, що вона натрапила на професіонала або на людину, яка готувалася до розмови…».

На думку лектора, також важливо підтримати та з повагою поставитись до героя у випадку, коли він розгубився. Наприклад, можна пожартувати, щоб людина посміхнулася й самостійно «скинула» психологічний баласт.

Водночас Дмитро Тузовий підкреслив, що під час інтерв’ю іноді не уникнути імпровізації, адже у будь-який момент може виникнути ідея, до якої журналіст не готувався: «Це дуже класно. Ловіть такі моменти. Це трапляється. Тоді ви будете абсолютно щирим. Це можливість для вас застосувати ті знання, які вже у вас закладені. Треба себе поважати та розуміти, що ви вже готові до інтерв’ю, тому що ви вже працюєте, у вас уже є багато знань».

Представники пресслужби факультету журналістики, реклами та видавничої справи, звичайно, також доєднались до заходу та поспілкувалися зі студентами, які були присутні на лекції. Зокрема, Катерина Ігнатенко, студентка-журналістка 2 курсу, розповіла про власні враження: «Як на мене, це була чудова та корисна лекція, завдяки якій мені вдалося винести для себе декілька нових інсайдів стосовно проведення інтерв’ю. Протягом всього заходу відчувався зв’язок між лектором, модератором та аудиторією: учасники охоче ставили їм питання, а вони  — з великим задоволенням надавали розгорнуті відповіді, роз’яснювали всі незрозумілі деталі. У мене склалося враження, що я спілкуюся зі своїми друзями, настільки чудовою була атмосфера впродовж лекції».

Дарія Рєзанова,

пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram