Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Мемогляд за травень 2021

Весна й семестр добігають кінця, а, отже, час для останнього весняного мемогляду. Танці, «лайфхаки», обмін та багато іншого чекають на вас далі. Починаймо!

Азамат Айталієв

Ще деякий час потому про Азамата користувачі Інтернету не знали. Він полюбляє танцювати, тож знімає про це деякі відео для Інстаграму та ТікТок. Відомим він став наприкінці березня, коли на зйомки телепередачі «Модний вирок» чоловіка привела його кохана Олена Волкова. Вона вважала, що майбутній герой мемів одягається занадто «химерно». Вже у квітні веселий танцюрист почав розвивати свій ТікТок канал, на яких танцював. Насправді відомим Азамат став на початку травня з відео його танців на Червоній Площі. Колеги одразу ж із радістю прийняли вже дорослого Азамата Айталієва у свою «сім’ю» за його гумор та за справжню щирість. Насправді «вірусним» чоловік став 5 травня, коли з’явився фейковий ТікТок про смерть зірки, на який відреагував й сам Азамат.

Реакція блогера одразу ж вийшла у тренди, й користувачі ще активніше почали жартувати над блогером, робити різноманітні меми з ним. На медіамайданчику навіть з’явився трек, який розпочинається зі слів: «Вау хто ж це? Це Азамат Айталієв». Вже за декілька днів з’явилось понад 7 тисяч відео з цією фразою. А знаєте, в чому головний жарт цього мему? В тому, що значення у нього як такого немає. Жарти з Азаматом націлені на те, щоб просто збити з пантелику незнайомих з блогером та трендом людей. Мабуть, саме через свою абсурдність, Азамат Айталієв так швидко став популярним мемом.

Хабі Лейм

Справжнє ім’я – Хабане Лейм. Я майже впевнений, що Ви хоча б раз, проте бачили цього кумедного блогера. Свою кар’єру він розпочав ще рік тому – у березні 2020 року, проте тоді мало у кого користувався популярністю. Що стосується становлення Хабі з його форматом мему, то вперше «вірусне» відео було опубліковано героєм мему у квітні 2021 року. Він почав знімати свої реакції на часом дурні, а іноді навіть небезпечні лайфхаки. «Лайфхаки» покликані спрощувати життя людей, проте більшість з них навпаки роблять наше життя складнішим. Саме це стало основним контентом нашого героя. За свою діяльність Хабане отримав прізвисько «антилайфхакер». На час написання Мемогляду, кількість підписників на його ТікТок каналі – 46 мільйонів. Його відеоролики можна побачити у багатьох соціальних мережах: Фейсбук, Інстаграм тощо. В чому ж секрет?

А секрет, як мені здається, в кумедній міміці блогера. В його реакціях він не говорить ані слова, а просто дивиться черговий лайфхак з серйозним лицем й показує, як можна було б зробити цей самий лайфхак набагато простіше. Наприкінці, наш герой просто розводить руками. З часом, фрагменти з відео Хабане Лейма стали повноцінним мемом. Люди почали використовувати кадри з контенту блогера для ілюстрування різних ситуацій. Наприклад, коли хтось дає Вам даремні поради, які, скоріш за все, зроблять ситуацію ще гіршою.

Веселий/Сумний Дін Норріс

Для мему були використані професійні фото актора, відомого за роль у популярному серіалі «Breaking Bad» («Пуститися берега»), який і до цього подарував нам низку мемів. Знімки з фотосесії були викладені ще у липні 2014 року. На першому кадрі чоловік широко посміхається, а на другому – хмуриться. Проте перший мем з’явився лише через декілька років – у 2017 році й був присвячений він серіалу, в якому грав актор. Опублікований він був на фанатській сторінці в Інстаграмі. Як можна зрозуміти, тоді такий формат не здобув великою популярності, проте кінець квітня 2021 дав формату друге життя. А все почалося з аніме! Користувач Reddit порівняв веселого/похмурого Хенка з героєм Боруто (з однойменного аніме та манги). Й вже після цього формат почали використовувати для порівняння різноманітних подій або явищ. В нас мем здебільшого використовується для ілюстрування приказок в яких є протиставлення («Любиш кататися – люби й санчата возити», «Бог дав, Бог – взяв» тощо).

Я отримаю/Ти отримаєш

Останній мем з ТікТоку на сьогодні. Цей формат показує нам угоду на обмін якимось речами. Проте пропозиції героя шаблона частіше вигідне тільки йому або просто абсурдне. Вперше мем з’явився в березні 2021 року. Автором його є користувач з нікнеймом @bradeazy. Зазначу, що схожі формати з’являлись ще до конкретно цього, проте найбільшої популярності здобув саме цей формат. Наш герой стоїть перед нами в діловому костюмі, а над ним висить об’ява з написом «Ділова пропозиція» й пояснення нижче: герой мему отримає потрібну йому річ, а його партнер по обміну – «нічого».

Автор формату зараз видозмінює мем із собою, підставляє різні ситуації та теми, а скріншоти з відео повноправно й надовго стали інтернет-жартом. Думайте двічі при обміні з такими от умовами, оскільки вигідним обмін буде тільки для однієї зі сторін.

Більбо Беггінс з кільцем

Основою мему стали кадри з кінострічки «Володар перснів: Братерство персня», на котрих гобіт Більбо дивиться на кільце й шепче до себе: «А чому б ні? Чому б не залишити його собі?». Зазвичай, ця картинка показує нам ситуацію зі складним вибором.

Що стосується «першомемів», то все почалося ще у 2013 році. Тоді ентузіасти склеїли два кадри в один шаблон, залишивши оригінальні титри з фільму. Мем використовували для ситуації, коли людина хотіла залишити собі якусь річ. Як це часто у нас в мемогляді буває, одразу ж формат не взлетів, хоча час від часу з’являвся на мемному полотні Reddit. І ось, знову, 2021 рік вдихнув нове життя в застарілий формат. Проте слова в форматі почали змінювати під різні ситуації. Користувачі почали використовувати Більбо в ситуаціях, коли людині потрібно обрати якусь дію. Чим вона безглуздіша – тим краще. Черговий раз трилогія «Володар перснів» змогла подарувати нам чимось дивакуватий, проте інколи такий схожий на наше життя мем.

Ось і все! Останній на сьогодні мем розібрано, а отже час завершувати. Бажаємо Вам бути такими ж життєрадісними, як Азамат, такими ж геніальними, як Хабі, та при обміні залишатися лише у плюсі, як @bradeazy. Побачимося вже у такому далекому, проте не менш мемному осінньому номері OneBreath. Не хворійте та залишайтеся з нами на одному подиху!

Бонк Денис, 3 курс, OneBreath