Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Місто засинає, просинається коронавірус

Зараз ми вам розповімо, як грати в «Мафію». Але хвилинку — ми знаємо, що ви подумали: «Мені добре відомі правила цієї гри, навіщо це?». Повірте, ваші знання дещо застарілі. Так, вже майже двадцять років увесь світ грає в «Мафію» за добре відомими правилами, але наприкінці 2020 року все змінюється.

Передісторія. Одного разу в одному звичайному місті, де жили звичайні люди, стали відбуватися таємничі вбивства мешканців. Незабаром з’ясувалося, що в місті з’явився коронавірус, який ховається безпосередньо серед городян. І тільки коли на місто опускається ніч, COVID-19 дістає свої пістолети, виходить у місто й убиває мирного городянина.

Скільки гравців можуть грати в нову «Мафію 2020»? Дуже просто, в цьому нам допоможе статистика. Рекомендована кількість гравців така: максимальна — п’ятдесят вісім мільйонів (кількість заражених), мінімальна — близько півтора мільйони (кількість померлих).

Розподіл ролей (у новій версії «Мафії» ролі дещо відрізняються). Перед початком гри обирається необхідна кількість карт, рівна кількості гравців. Гравці розсідаються на будь-які місця і всі, як в житті, займаються своїми справами, очікуючи на те, яка роль їм буде відведена. По черзі підходячи до кожного з гравців, ведучий просить навмання витягнути карту з колоди, що визначає статус гравця.

А ролі в нашій «Мафії» такі: мафія, як ви вже здогадалися, — коронавірусна інфекція; комісар — уряд; з класичної версії гри залишилися ролі лікаря та мирних мешканців. Але є деякі нюанси: роль лікаря стає найважливішою та найвагомішою, а мирні городяни тепер діляться на дві категорії — ті, у кого є антитіла, й ті, хто їх не має.

Основний хід гри. Як і в звичайній «Мафії», вдень все спокійно, але вночі місто засинає й просинається коронавірус. Це, мабуть, єдиний спосіб пояснити заборону деяким закладам працювати після 23:00. Але в цій версії гри є ще дещо: тепер мафія працює не тільки вночі, а й на вихідні. Цим ми пояснимо карантин вихідного дня. Отже, тепер ведучий повинен казати, окрім вже відомої фрази, ще одну: «В місті настають вихідні дні, в місто входить мафія».

Як і в класичній версії, у кожного володаря ролі своя мета: у мафії-коронавірусу — заразити й убити всіх мирних мешканців; у комісара-уряду — завадити мафії за допомогою різних нововведень, обмежень та карантинних норм; у лікарів — вилікувати мирних мешканців; у мирних мешканців — берегти себе, дотримуватися правил безпеки, лікуватися в разі зараження та в разі одужання, допомагати своїм досвідом та моральною підтримкою перенести це тим, хто потрапив у цю халепу після них.

Але якщо в звичайній «Мафії» ми добре знаємо, хто ведучий, хто розподіляє ролі, регулює хід гри, то в новій, «коронавірусній Мафії», ніхто з гравців про це навіть не здогадується. І це залишається цікавим відкритим питанням.

Валерія Мазур

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми