Місто засинає, просинається коронавірус

Зараз ми вам розповімо, як грати в «Мафію». Але хвилинку — ми знаємо, що ви подумали: «Мені добре відомі правила цієї гри, навіщо це?». Повірте, ваші знання дещо застарілі. Так, вже майже двадцять років увесь світ грає в «Мафію» за добре відомими правилами, але наприкінці 2020 року все змінюється.

Передісторія. Одного разу в одному звичайному місті, де жили звичайні люди, стали відбуватися таємничі вбивства мешканців. Незабаром з’ясувалося, що в місті з’явився коронавірус, який ховається безпосередньо серед городян. І тільки коли на місто опускається ніч, COVID-19 дістає свої пістолети, виходить у місто й убиває мирного городянина.

Скільки гравців можуть грати в нову «Мафію 2020»? Дуже просто, в цьому нам допоможе статистика. Рекомендована кількість гравців така: максимальна — п’ятдесят вісім мільйонів (кількість заражених), мінімальна — близько півтора мільйони (кількість померлих).

Розподіл ролей (у новій версії «Мафії» ролі дещо відрізняються). Перед початком гри обирається необхідна кількість карт, рівна кількості гравців. Гравці розсідаються на будь-які місця і всі, як в житті, займаються своїми справами, очікуючи на те, яка роль їм буде відведена. По черзі підходячи до кожного з гравців, ведучий просить навмання витягнути карту з колоди, що визначає статус гравця.

А ролі в нашій «Мафії» такі: мафія, як ви вже здогадалися, — коронавірусна інфекція; комісар — уряд; з класичної версії гри залишилися ролі лікаря та мирних мешканців. Але є деякі нюанси: роль лікаря стає найважливішою та найвагомішою, а мирні городяни тепер діляться на дві категорії — ті, у кого є антитіла, й ті, хто їх не має.

Основний хід гри. Як і в звичайній «Мафії», вдень все спокійно, але вночі місто засинає й просинається коронавірус. Це, мабуть, єдиний спосіб пояснити заборону деяким закладам працювати після 23:00. Але в цій версії гри є ще дещо: тепер мафія працює не тільки вночі, а й на вихідні. Цим ми пояснимо карантин вихідного дня. Отже, тепер ведучий повинен казати, окрім вже відомої фрази, ще одну: «В місті настають вихідні дні, в місто входить мафія».

Як і в класичній версії, у кожного володаря ролі своя мета: у мафії-коронавірусу — заразити й убити всіх мирних мешканців; у комісара-уряду — завадити мафії за допомогою різних нововведень, обмежень та карантинних норм; у лікарів — вилікувати мирних мешканців; у мирних мешканців — берегти себе, дотримуватися правил безпеки, лікуватися в разі зараження та в разі одужання, допомагати своїм досвідом та моральною підтримкою перенести це тим, хто потрапив у цю халепу після них.

Але якщо в звичайній «Мафії» ми добре знаємо, хто ведучий, хто розподіляє ролі, регулює хід гри, то в новій, «коронавірусній Мафії», ніхто з гравців про це навіть не здогадується. І це залишається цікавим відкритим питанням.

Валерія Мазур

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram