Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

МОК хотів зберегти Олімпіаду, але був змушений капітулювати

ои

Олімпіада-2020 стала останнім топовим турніром, який було перенесено через пандемію коронавірусу. Ігри залишаться в Токіо, але пройдуть у 2021 році. МОК до останнього воював за Ігри-2020, але сам себе загнав у тяжкий морально-етичний вибір. Чи актуальна Олімпіада, за якою тягнеться постапокаліптичний бекграунд? Чиновники вибрали здоровий глузд.

Питання проведення Олімпіади в Токіо було найгарячішим в спортивному медіапросторі останніх трьох місяців. МОК весь цей час відбивав атаки політиків, активістів та спортивних вболівальників різних мастей, що вимагали переносу Ігор. Але крапку в обговоренні цього питання поставили національні олімпійські комітети — відкласти Ігри вимагала Норвегія, Словенія, Сербія, Хорватія, США, Франція, Іспанія, Бразилія, Канада та Австралія. Останні дві оголосили, що в будь-якому випадку пропустять Олімпіаду-2020.

Чому МОК до останнього намагався втекти від реального стану речей? Одразу згадуються грандіозні спонсорські контракти та мільярди доларів, що оточують Ігри. Щось ще? Виділю п’ять логічних гіпотез на користь проведення Ігор у 2020 році для МОК:

• Олімпіада — особлива спортивна філософія, через яку її переносили чи скасовували лише в найстрашніші часи світових воєн;

• спортсмени готувалися все життя до цієї Олімпіади й жили виключно мріями про неї;

• в Японії коронавірус локалізований, а боротьба з ним показує позитивну динаміку — всього трохи більше тисячі випадків на 120-мільйонну країну і чудова епідемічна дисципліна;

• спортсмени — найсильніші люди планети, тобто перенос Олімпіади – капітуляція фізично найрозвиненіших людей перед вірусом;

• Олімпіада — місце історичних перемог та тріумфу над самим собою, що матиме соціально грамотний посил для людства в буремний період.

Логічно? Мої гіпотези підтверджували цитати президента МОК Томаса Баха, але всі вони розбиваються об категоричний постулат — Олімпіада у 2020 році виглядає безглуздо після змін, які вніс в наше життя коронавірус. Олімпійським ідеалам немає місця поруч з питаннями життя та смерті, режиму 24 на 7 в чотирьох стінах, економічних проблем та соціальної кризи, випливаючої з усього цього.

Якщо найближчим часом з вірусом навчаться боротися, то увага людства буде прикута зовсім не до спорту, а до локалізації епідемічних рецидивів, реабілітації постраждалих, психологічному та економічному відновленню. Олімпіада заслуговує на зовсім інший бекграунд. Нарешті це зрозуміли й в МОК.

Олег Міщук

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний