Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Може, час починати сортувати сміття?

«Легше виключити те, що нам не можна принести», — так про діяльність нової сортувальної станції в Одесі розповідає авторка цього проєкту, екоактивістка Катерина Гречко. Дійсно різновид сировини, яку приймають консультанти на станції, чималий: це і макулатура, скло, металеві пакування, пластикові пляшки, флакони від побутової хімії, поліпропілен, поліетилен, неліквідний пластик, тетрапак і навіть оргтехніка (флешки, зарядки, комп’ютери тощо).

«Приймаємо всі види побутових відходів, бо ліцензії на роботу з небезпечними в нас немає. Ми будемо працювати в цьому напрямку, але на сьогодні без батарейок, ртутовмісних ламп і недоїдків. Приймаємо і чорний метал, який не готові приймати підприємства з установки жовтих контейнерів по місту, чисту поліетиленову плівку у будь-якому виді. Єдина умова — треба видалити скотч і наклейки», — наголошує Катерина. 

Трохи більше як рік тому відповідний екопроєкт вона розмістила на краудфандинговій платформі «Моє місто», тоді необхідну суму в 53 000 грн одесити зібрали за 5 днів, але через проблеми з розміщенням реалізація ідеї затягнулася. 15 серпня станцію відкрили спочатку в тестовому, а наразі й в повноцінному режимі щоденно з 14 до 19 за адресою Південна дорога, 101 А, біля ТРЦ Рів’єра. 

На жаль, комунальних підприємств з перероблювання вторсировини в місті досі не існує, альтернативою є приватні та подібні до станції, але все ж більш вузькоспрямовані, екопроєкти, що забезпечують себе самі чи на гроші волонтерів. Нова сортувальна станція ж приймає як неліквідну, так і ліквідну сировину, останню, до якої входить макулатура, скло і поліетилен, будуть продавати і вже на отримані кошти забезпечувати життєдіяльність проєкту.

Такий майданчик дає можливість жителям Одеси здати всі відходи в одному місці, а не розвозити по різних точках прийому. Консультанти станції допомагають правильно розібрати пакети, а також розповідають докладніше, як правильно почати сортування сміття у себе вдома. Накопичену сировину вивозить фірма-партнер «Ековтор-17», розповіла її представниця та за сумісництвом адміністраторка станції Поліна Мерзлікіна. «Машина «Ековтору» буде приїжджати, забирати все: ліквідну сировину ми відсортуємо, будемо формувати партії та відправляти на завод для подальшої переробки. А неліквід — це те, що йде на утилізацію, будемо теж формувати в партії, щоб потім відправляти на спалювання». 

Згодом, за словами авторок проєкту, вони планують водити екскурсії та проводити лекції з правильного сортування. А в перспективі такі станції мають стати районними задля впровадження культури свідомого споживання в усьому місті. Може, саме зараз час починати сортувати сміття?

Мадіна Пушкашова

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми