Незабутній науковий досвід, яскраві враження та перспективи: про проведення студентської конференції

26-27 квітня 2021 студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи взяли участь у 77-й звітній студентській конференції, що відбулася у дистанційному форматі з використанням платформи Zoom. Підсекція «Нові медіа та медіадизайн» пишається своїми учасниками й з радістю підсумовує результати та яскраві враження від конференції.

Огляд наукових джерел, моніторинг міжнародних, всеукраїнських та регіональних ЗМІ, аналіз інформації та «виточування» власної позиції – проведенню конференції передувала копітка робота студентів під керівництвом викладачів. Студенти-журналісти ґрунтовно взялися за справу, що мала плідний результат. Готуючи тези доповіді та виголошуючи свої наукові результати, учасники конференції проілюстрували неабияку жагу до знань у сфері журналістики.

Теми доповідей були досить різними та цікавими, до того ж, вони стосувалися різних сфер інформаційного простору, зокрема «Свобода слова у науковому і медійному дискурсі» (студ. ІІ курсу М. П. Новоселя, наук. керівник – д. філол. н., проф. Г. С. Яроцька), «Особливості регіональної тележурналістики» (студ. ІІ курсу А. В. Слонкіна, наук. керівник  – к. соц. н., доц. В. А. Полюга), «Втілення крос-медійних технологій у соціальних мережах як засобах онлайнового спілкування» (студ. ІІІ курсу І. С. Карабажак, наук. керівник – ст. викл. С. В. Азєєв), «Український slow food як частина міжнародного соціального руху slow life у медійному фокусі» (студ. ІІ курсу В. В. Похільченко, наук. керівник  – к. філол. н., доц. Т. В. Пономаренко) тощо. Кожен студент старанно підготувався до своєї доповіді. Деякі з учасників також представили зроблені презентації, які візуалізували основні положення за темою та надавали слухачам можливість легше сприймати почуту інформацію.

Кожна доповідь викликала безліч уточнювальних питань та коментарів  як з боку викладачів, так і серед самих студентів, що свідчило про зацікавлення аудиторії до теми. Тому відбувалася наукова дискусія, що втілювалася у  жвавому обговоренні актуальних питань медіапростору.

Про свої враження розповідає одна з учасників конференції – студентка 3-го курсу Іванна Карабажак: «Вже не перший рік я беру участь у студентській конференції, яку проводить факультет журналістики, і можу точно сказати, що з кожним роком цей науковий захід стає ще кращим та ще цікавішим – сучасні теми, яскраві презентації та гарна організація – все це дає можливість осягати нові знання та випробовувати себе у ролі доповідача. Дуже приємно, що у конференції беруть участь як студенти четвертого курсу, тобто майже випускники, так і зовсім юні студенти-журналісти перших курсів, які тільки починають реалізовувати себе у науковій діяльності. Наукова конференція – це потрібно, це корисно та  цікаво для кожного студента нашого університету!».

Студенти отримали цікаві враження, а головне – незабутній досвід, який надалі безсумнівно допоможе розвиватися їм у сфері журналістики.

Програма конференції: http://onu.edu.ua/pub/bank/userfiles/files/science/prog_77_stud_konf_2021.doc

Катерина Лазарева,
пресслужба факультету