Одеса святкує на широку ногу

В Одесі 1 квітня 2019 року відзначали традиційну Гуморину, яка в цьому році була присвячена 100-річчю Одеської кіностудії.

Гуморина в цьому році відсвяткувала своє 46-річчя! Столиця гумору ділилася посмішкою 1 квітня з усім світом. Одеситам було на що подивитись: парад клоунів і мімів, весела карнавальна хода, музичні й творчі колективи. Не зважаючи на те, що понеділок – перший робочий день тижня, туристів та місцевих мешканців  на заході порівняно з минулими роками виявилося не менше. Напевно, всіх зацікавила програма, яку задовго до свята оприлюднили всі одеські  та  всеукраїнські соціальні мережі.

Перша подія дня — парад від Соборної площі до Приморського бульвару. Він стартував о 14:00. Учасники ходи: міми, клоуни, музиканти, живі скульптури, танцюристи й актори «Дизель шоу». По обидва боки вулиці натовпи людей, напевно, це вперше в Одесі такий марш усім відомих героїв стрічок  світових концернів з виробництва фільмів і телесеріалів та унікальних автівок. У колоні було близько 20 автомобілів, багато з яких стилізували під «кадри» відомих кінострічок, знятих на Одеській кіностудії. Були й ті, хто лякав своїми костюмами та образами, матеріалізованими із фільмів жахів. У ході брали участь понад 20 байкерів на мотоциклах, люди на ходулях, учасники міжнародного фестивалю «Комедіада». Через гучну монотонну музику параду та таке скупчення людей можна було відчути й страх, адже велике скупчення людей небезпечне в такі моменти, тому через кожні два метри все контролювали поліцейські.

З 15:00 до 19:00 біля пам’ятника Дюку було «Караоке на майдані» з Ігорем Кондратюком. Співати можна було всім охочим.

О 15:30 розпочався концерт на головній сцені на розі Ланжеронівської й Пушкінської. Спочатку переможцям «Комедіада-2019» вручали призи, о 17:00 стартував концерт.

Вечірня програма розпочалася близько 19:00, виступали гості вечора: група «5’NIZZA», через годину  –  KYIVSTONER, група «Время и Стекло».

У Міському саду проходив конкурс костюмів персонажів з фільмів, коміксів та комп’ютерних ігор. Учасниками були як діти, так і дорослі, переможців нагороджували символічними призами.

Весь день на Грецькій площі працював ярмарок. На Приморському бульварі, Театральній площі та в Міському саду облаштували тематичні фотозони. Для дітей на центральних вулицях були розташовані зони для творчості. Малечі подобалось усе, вона як ніхто раділа святу.

Одесити не соромилися приходити в образах клоунів, героїв фільмів та зірок. Можна було зустріти Вєрку Сердючку з цигаркою в зубах та безліч яскравих образів, як-от:  хлопців у рожевих костюмах з дорожньою фішкою на голові. Одного з них зупинили охоронці котрогось із готелів і почали допитувати, де він поцупив ту фішку, кажучи, що в них на днях така зникла. Жартували на кожному кроці. Взагалі цей день відрізнявся яскраво-рожевими, салатовими та жовтими кольорами, що ще раз свідчило про розкутість одеситів, сміливість, креативність та бажання виділитись. Діти розмальовані, підлітки в масках, старші люди теж не тримались осторонь, хто-хто, а вони вміють дивувати образами. Студенти, напевно, прогуляли пари аби відсвяткувати це дійство.

До вечора кількість нетверезих  зросла, що не дуже гармоніювало зі святом. Знали б одесити, скільки грошей пішло на це свято. За словами продюсера свята Олени Орлової, загальний бюджет заходу становив близько 200-300 тисяч доларів (приблизно 5,4-8,1 млн грн), що включає гонорари артистам.  При цьому оформлення однієї автівки, що їхала ходою, могла сягати 3-4 тисяч доларів. Директор департаменту культури й туризму Одеської міськради, Тетяна Маркова  розповіла  для одного з одеських видань, що з міського бюджету буде виділено близько мільйона гривень на технічні витрати, решту витрат покриють спонсори.

15 перекритих вулиць не надто порадували одеситів, навчання й роботу ніхто ж не відміняв. Шалені затори добре зіпсували настрій.

Напевно, запам’яталося свято одеситам саме яскравістю образів та парадом, що й відрізняло цьогорічну Гуморину від попередніх, а також дуже вдале її поєднання з виборчою кампанією.

На Приморському бульварі лунали одеські пісні цілий день, шансон спонукав людей до танцю. Відразу видно, як одесити пишаються своєю колоритністю. Не було нічого грандіозного, люди просто відпочивали, свято стало приводом зібратись одеситам у центрі  й ще раз переконатись, що наше місто прекрасне, до того ж погода в цей день була неймовірна, напевно, місцева влада замовила її для нас за гарні кошти!

Анастасія Діхтяр